• петок, 24 мај 2024
Силјановска-Давкова: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција и криминал

Силјановска-Давкова: Не бива реформатори од луѓе потонати во корупција и криминал

Кичево, 11 април 2024 (МИА) - Компромисот треба секогаш да се мери низ призма на нашите државни и на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 април 2024    Скопје - Министерката за култура, Бисера...

Серхио Рико повторно на теренот по тешката повреда и излегувањето од кома 

Серхио Рико повторно на теренот по тешката повреда и излегувањето од кома 

Париз, 11 април 2024 (МИА) - Добри вести доаѓаат од Париз. Голманот на Пари Сен Жермен, Серхио Рико,...

Фенербахче доби казна од четири милиони лири поради бојкотот

Фенербахче доби казна од четири милиони лири поради бојкотот

Истанбул, 11 април 2024 (МИА) - Дисциплинската комисија на Фудбалскиот сојуз на Турција одлучи да го...

Таравари очекува да влез во вториот круг од претседателските избори

Таравари очекува да влез во вториот круг од претседателските избори

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на државата поддржан од албанската опозициск...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 април 2024 Луксембург - Состанок на министрите за финансии на Европска У...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Скопје, 11 парил 2024 Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Радовиш и Штип....

Ванковска: Нов модерен устав за модерна македонска нација

Ванковска: Нов модерен устав за модерна македонска нација

Куманово, 11 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател на Левица, Билјана Ванковска на вечерашн...

Пендаровски: Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО

Пендаровски: Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО

Гевгелија, 11 април 2024 (МИА) - Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО. Просто...

Украина апелира ОБСЕ да ја прекине соработката со Русија

Украина апелира ОБСЕ да ја прекине соработката со Русија

Киев, 11 април 2024 (МИА) - Украина бара Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) д...

Жао: Кина ќе ја интензивира соработката со Северна Кореја

Жао: Кина ќе ја интензивира соработката со Северна Кореја

Пјонгјанг, 11 април 2024 (МИА) – Кина е подготвена да соработува со Северна Кореја во сферата на зак...

Димитриевски: Да се намали бројот на пратеници, да се укине апанажата, јавниот обвинител да го предлага опозицијата

Димитриевски: Да се намали бројот на пратеници, да се укине апанажата, јавниот обвинител да го предлага опозицијата

Скопје, 11 април 2024 (МИА) – На Македонија и треба претседател пред се со интегритет, со став, со к...

Мексико бара исклучување на Еквадор од ОН

Мексико бара исклучување на Еквадор од ОН

Мексико Сити, 11 април 2024 (МИА) – Мексико со тужба пред Меѓународниот суд на правдата (МСП) во Хол...

Поднесена кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу

Поднесена кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денeска поднесе кривична пријава пр...

Алонсо останува во Астон Мартин 

Алонсо останува во Астон Мартин 

Силверстон, 11 април 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо ќе продолжи да се трка за Формула 1 тимот на Астон...

Image

Остани поврзан