• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 мај 2024 Котор - Претседателот на Владата на Република Северна Македониј...

Премиерлигата ќе решава дали ќе го укине ВАР следната сезона

Премиерлигата ќе решава дали ќе го укине ВАР следната сезона

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) - Клубовите од Премиер лигата ќе одржат многу важно гласање во однос на сл...

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

  Манчестер, 15 мај 2024 (МИА) - Во моментов, шансите Ерик тен Хаг да го води Манчестер...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

16 мај 2024   Стразбур - Започнува дводневна годишна сесија на...

Атентаторот не се согласувал со владината политика на Фицо

Атентаторот не се согласувал со владината политика на Фицо

Братислава, 15 мај 2024 (МИА) – На снимка од сослушувањето, овјавена на социјалната мрежа Х, човекот...

АМСМ: Нормализиран товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце

АМСМ: Нормализиран товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Oд Авто-мото сојузот на Македонија соопштуваат дека од 21:00 часот товар...

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, но со меѓународната заедница ќе работиме да добиеме нови гаранции

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, но со меѓународната заедница ќе работиме да добиеме нови гаранции

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Членовите на работната група која ќе ги вод...

Матуш Шутај Ешток: Нападот врз Фицо е политички мотивиран

Матуш Шутај Ешток: Нападот врз Фицо е политички мотивиран

Братислава, 15 мај 2024 (МИА) - Обидот за атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо има „политички...

Во Пустец промовирана книгата „Преспа по патеката на знаењето

Во Пустец промовирана книгата „Преспа по патеката на знаењето" од Цветко Малевски

Пустец, 15 април 2024 (МИА) - Во просториите на гимназијата „Трајан Ѓеорѓиевски и Митре Колефски” во...

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за правда изрази благодарност до турските власти за презе...

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (1...

Љупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка

Љупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка

Скопје, 15 мај 2014 (МИА) – Љупчо Палевски Палчо вечерва со полициска придружба е спроведен во Истра...

Резервите на нафта во САД се намалиле многу повеќе од очекуваното, намалена е и инфлацијата

Резервите на нафта во САД се намалиле многу повеќе од очекуваното, намалена е и инфлацијата

Вашингтон, 15 мај 2024 (МИА) - Резервите на нафта, бензин и други нафтени деривати во САД се намалил...

Шмит пред СБ на ОН: Властите во Република Српска сериозно го прекршуваат Дејтонскиот договор

Шмит пред СБ на ОН: Властите во Република Српска сериозно го прекршуваат Дејтонскиот договор

Њујорк, 15 мај 2024 (МИА) - Високиот претставник за Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит, на седница...

Судoт го одби барањето на Хантер Бајден за одложување на судењето за давање лажна изјава

Судoт го одби барањето на Хантер Бајден за одложување на судењето за давање лажна изјава

Вашингтон, 15 мај 2024 (МИА) - Федерален суд за јуни го закажа процесот против Хантер Бајден за дава...

Image

Остани поврзан