• четврток, 20 јуни 2024

АМСМ: Нормализиран товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце

АМСМ: Нормализиран товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Oд Авто-мото сојузот на Македонија соопштуваат дека од 21:00 часот товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце е нормализиран.

Претходно, АМСМ информира дека вечерва во 18:30 часот од страна БПС започнато е со пренасочување на товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце заради проблем со терминалот на Македонска царина на ГП Блаце. фф/нд/

Фото: МИА архива

Остани поврзан