• четврток, 20 јуни 2024
Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Tетово, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва од с...

ДИК со првични резултати од парламентарните избори: Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ освои 59 пратенички мандати

ДИК со првични резултати од парламентарните избори: Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ освои 59 пратенички мандати

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Од преброени гласови во 3.270 избирачки места, Коалицијата предводена од...

Димитриевски: Дополнително ќе ги разгледаме опциите за евентуално можно коалицирање со власта

Димитриевски: Дополнително ќе ги разгледаме опциите за евентуално можно коалицирање со власта

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движењето ЗНАМ Максим Димитриевски вечерва на прес-конфе...

Гордана Сиљановска Давкова: Ќе се однесувам како претседателка на сите граѓани (ДПЛ) 

Гордана Сиљановска Давкова: Ќе се однесувам како претседателка на сите граѓани (ДПЛ) 

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Јас тврдам дека ќе се однесувам како претсед...

Ковачевски: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен сериозен удар

Ковачевски: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен сериозен удар

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ...

Ердоган ги повика Азербејџан и Ерменија што поскоро да склучат мировен договор

Ердоган ги повика Азербејџан и Ерменија што поскоро да склучат мировен договор

Анкара, 8 мај 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека мировниот дог...

Раководството и симпатизери на „Вреди“ славеа на плоштадот во Тетово

Раководството и симпатизери на „Вреди“ славеа на плоштадот во Тетово

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - На плоштадот „Илирија" во Тетово, раководството и симпатизерите на албанс...

Реал против Борусија за трофејот во Лигата на шампиони

Реал против Борусија за трофејот во Лигата на шампиони

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Реал Мадрид се вторите финалисти во Лигата...

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори, Силјановска Давкова со повеќе од двојна предност пред Пендаровски

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори, Силјановска Давкова со повеќе од двојна предност пред Пендаровски

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) на прес-конференција ги објави првичните...

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Ахмети: Европскиот фронт е втора сила во државата

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва од седиштето на партијата во Мала...

Димитриевски: Потврдивме минимум пратеничка група, ќе бидеме со граѓаните и ќе работиме за нив

Димитриевски: Потврдивме минимум пратеничка група, ќе бидеме со граѓаните и ќе работиме за нив

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Движењето ЗНАМ - За наша Македонија вечерва испиша историја. Потврдивме м...

Се слави пред седиштето на ВМРО -ДПМНЕ

Се слави пред седиштето на ВМРО -ДПМНЕ

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје се собираат поддржувачи во пресрет...

Јакимовски од ГРОМ го призна поразот, апсолутната власт според него носи девијации и ретроградни процеси

Јакимовски од ГРОМ го призна поразот, апсолутната власт според него носи девијации и ретроградни процеси

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Лидерот на ГРОМ, кој ја предводи коалицијата...

Проекција на идниот собраниски состав: ВМРО-ДПМНЕ - 59 пратеници, ДУИ - 19, СДСМ - 18, Вреди - 13, Левица - 6, ЗНАМ - 5

Проекција на идниот собраниски состав: ВМРО-ДПМНЕ - 59 пратеници, ДУИ - 19, СДСМ - 18, Вреди - 13, Левица - 6, ЗНАМ - 5

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Според проекциите на ДИК, од досега преброените гласови Коалицијата „Твој...

Пендаровски: Резултатите се јасни, мојот концепт за мултиетничка Македонија целосно интегрирана во евроатлантските структури, за жал не доби поддршка (ДПЛ)

Пендаровски: Резултатите се јасни, мојот концепт за мултиетничка Македонија целосно интегрирана во евроатлантските структури, за жал не доби поддршка...

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Резултатите се јасни и немам намера подеталн...

Image

Остани поврзан