• недела, 19 мај 2024
ПСЖ и Борусија Дортмунд први полуфиналисти во Лигата на шампиони

ПСЖ и Борусија Дортмунд први полуфиналисти во Лигата на шампиони

  Барселона, Дортмунд, 16 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на ПСЖ и на Борусија Дортмунд...

Таравари од Дебар: Да го отстраниме старото и да донесеме новини, со нов претседател, нова влада, Устав, за држава која сите ќе ја сакаат

Таравари од Дебар: Да го отстраниме старото и да донесеме новини, со нов претседател, нова влада, Устав, за држава која сите ќе ја сакаат

Дебар, 16 април 2024 (МИА) - Нашата земја е уназадена во економијата, во правдата, во демократијата,...

ДУИ: Загрижени сме од апстиненцијата на ВМРО за членство на Косово во Советот на Европа

ДУИ: Загрижени сме од апстиненцијата на ВМРО за членство на Косово во Советот на Европа

16 април 2024  ВМРО-ДПМНЕ, освен што планира изолација од Европската Унија, истото го с...

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Гевгелија, 16 април 2024 (МИА) - Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните...

Ванковска: Изјавата на Бујар Османи за Сребреница е недолична и насочена кон себепромовирање

Ванковска: Изјавата на Бујар Османи за Сребреница е недолична и насочена кон себепромовирање

16 април 2024 Кандидатката за претседател на Македонија Билјана Ванковска за МКД.мк вели дек...

Димитриевски: Градоначалник сум на сите - така ме научи мојот град, така ќе биде и од позицијата претседател на државата

Димитриевски: Градоначалник сум на сите - така ме научи мојот град, така ќе биде и од позицијата претседател на државата

16 април 2024  Претседателски...

Пендаровски: Се смиривме и се договоривме со соседите, не смееме да дозволиме да се врати претходната власт

Пендаровски: Се смиривме и се договоривме со соседите, не смееме да дозволиме да се врати претходната власт

Велес,16 април 2024(МИА)- На плоштадот  С’рмаале во Велес митинг вечерва одржа кандидатот за претседател на СДСМ...

Иницијатива за поедноставување на процедурата за престој на студенти во земјава преку програмата Еразмус

Иницијатива за поедноставување на процедурата за престој на студенти во земјава преку програмата Еразмус

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - На предлог на техничкиот премиер, Владата на денешната 15-та седница г...

Зеленски: Украина ќе поднесе барање за свикување состанок на Советот Украина-НАТО

Зеленски: Украина ќе поднесе барање за свикување состанок на Советот Украина-НАТО

Киев, 16 април 2024 (МИА) – Украина ќе побара свикување на состанок на Советот Украина-НАТО во врска...

Италијански тениски судија суспендиран седум и пол години

Италијански тениски судија суспендиран седум и пол години

  Лондон, 16 април 2024 година (МИА) – Италијанскиот тениски судија Антонио Каса е сусп...

ОН бараат донации од 2,8 милијарди долари за жителите на Газа и на Западниот Брег

ОН бараат донации од 2,8 милијарди долари за жителите на Газа и на Западниот Брег

Њујорк, 16 април 2024 (МИА) – ОН утре ќе апелираат за донации од 2,8 милијарди долари за помош на па...

Влада: Веднаш по изборите да се подготват законски решенија за статусот на специјализантите по медицина

Влада: Веднаш по изборите да се подготват законски решенија за статусот на специјализантите по медицина

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Владата на денешната 15-та седница ја разгледала Информацијата од Мини...

Владата ја усвои Нацрт Реформската агенда 2024-2027 за Планот за раст за земјите од Западен Балкан

Владата ја усвои Нацрт Реформската агенда 2024-2027 за Планот за раст за земјите од Западен Балкан

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Владата на денешната седница ја разгледа и усвои и Информацијата од Се...

Владата го задолжи МВР да достави коплетна информација за случајот со новинарот Фуркан Салиу

Владата го задолжи МВР да достави коплетна информација за случајот со новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Владата, на предлог на техничкиот премиер Талат Џафери, го задолжи Мин...

Реакции во Приштина на гласањето во Парламентарното собрание на СЕ: Голем ден за Косово

Реакции во Приштина на гласањето во Парламентарното собрание на СЕ: Голем ден за Косово

Приштина, 16 април 2024 (МИА) – Челниците на косовските институции, како и политичките лидери во зем...

Image

Остани поврзан