• четврток, 18 април 2024

Вера Тодоровска, Дебар

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Пендаровски: Дебар е град кој може да се пофали со вековен соживот

Пендаровски: Дебар е град кој може да се пофали со вековен соживот

Дебар, 17 април 2024 (МИА) - Главната парола на нашиот претседател не е случајно избрана. Јас никогаш не сум г...

Во Дебар и Центар Жупа 37 болни и изнемоштени лица се пријавени за гласање

Во Дебар и Центар Жупа 37 болни и изнемоштени лица се пријавени за гласање

Дебар, 17 април 2024 (МИА) - Во општините Дебар и Центар Жупа, до синоќа на полноќ, до кога беше и законскиот...

Таравари од Дебар: Да го отстраниме старото и да донесеме новини, со нов претседател, нова влада, Устав, за држава која сите ќе ја сакаат

Таравари од Дебар: Да го отстраниме старото и да донесеме новини, со нов претседател, нова влада, Ус...

Дебар, 16 април 2024 (МИА) - Нашата земја е уназадена во економијата, во правдата, во демократијата, во прават...

Во единствениот избирачки список во Дебар над 19 илјади, во Центар Жупа над седум илјади гласачи

Во единствениот избирачки список во Дебар над 19 илјади, во Центар Жупа над седум илјади гласачи

Дебар, 16 април 2024 (МИА) - Според подрачната канцеларија на Државната изборна комисија во Дебар, што ја покр...

Османи од Дебар: За пет години Северна Македонија ќе биде членка на ЕУ, без догoвор за ветинг нема влада

Османи од Дебар: За пет години Северна Македонија ќе биде членка на ЕУ, без догoвор за ветинг нема в...

Дебар, 15 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Бујар Осма...

Илир Мета: Очекуваната победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе даде нова димензија на економскиот развој на Северна Македонија

Илир Мета: Очекуваната победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе даде нова димензија на економскиот развој на Северна...

Дебар, 14 април 2024 (МИА) - Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на Партијата на слободата, Илир...

Стерјовски го запозна романскиот амбасадор во Албанија, Шербан со положбата и проблемите на Македонците

Стерјовски го запозна романскиот амбасадор во Албанија, Шербан со положбата и проблемите на Македонц...

Дебар, 14 април 2024 (МИА) - Лидерот на единствената македонска партија, Македонска алијанса за европска интег...

ХД „Дрита“-Дебар, по повод Рамазан Бајрам, на 56 деца без родители им додели помош

ХД „Дрита“-Дебар, по повод Рамазан Бајрам, на 56 деца без родители им додели помош

Дебар, 12 април 2024 (МИА) – Дебарското хуманитарно друштво „Дрита“ по повод големиот муслимански празник Рама...

Приведен дебранец за семејно насилство

Приведен дебранец за семејно насилство

Дебар, 12 април 2024 (МИА) - Полициски службеници синоќа во Дебар привеле 24- годишен дебранец поради семејно...

МАЕИ бара помош од Комитетот за елиминација на расната дискриминација за прашања поврзани со пописот во Албанија

МАЕИ бара помош од Комитетот за елиминација на расната дискриминација за прашања поврзани со пописот...

Дебар, 11 април 2024 (МИА) – Лидерот на Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, Васил Серјовски, во...

Објавена книгата „Последните православни семејства во подрачјето на Дебарско Поле во Р.Албанија“ од Спиро Дуковски

Објавена книгата „Последните православни семејства во подрачјето на Дебарско Поле во Р.Албанија“ од...

Дебар, 10 април 2024 (МИА) – Деновиве од печат излезе книгата „Последните православни семејства во подрачјето...

Обвинителството од Корча бара од македонските власти соработка во истрагата за двојно убиство

Обвинителството од Корча бара од македонските власти соработка во истрагата за двојно убиство

Дебар, 10 април 2024 (МИА) - Обвинителството во Корча, во рамки на напорите за расветлување на убиството на бр...

Image