• четврток, 18 јули 2024
ЛШ: Очекувани победи на Манчестер сити и Реал Мадрид

ЛШ: Очекувани победи на Манчестер сити и Реал Мадрид

  Копенхаген, Лајпциг, 13 февруари 2024 (МИА) – Актуелниот европски првак Манчестер сит...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 февруари 2024  Брисел - Втор ден од посетата на техничкиот премиер...

Касами: Претседателскиот кандидат ќе биде политичка фигура, во игра е Таравари, во игра сум јас

Касами: Претседателскиот кандидат ќе биде политичка фигура, во игра е Таравари, во игра сум јас

Скопје, 13 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на БЕСА и градоначалник на Тетово, Биљал Касами вечерва изј...

ИСВ: Русија поставила 30 километарска композиција од вагони во Доњецка област

ИСВ: Русија поставила 30 километарска композиција од вагони во Доњецка област

  Вашингтон, 13 февруари 2024 (МИА) Институтот за проучување на војната (ИСВ) во св...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

14 Февруари 2024  БРИСЕЛ - Почнува дводневната средба на минис...

Маричиќ: Европската иднина е единствена опција за просперитетот на нашата држава 

Маричиќ: Европската иднина е единствена опција за просперитетот на нашата држава 

Брисел, 13 февруари 2024 (МИА) - Понатамошните чекори на европскиот пат на земјата, вклучително и сп...

Француските клубови ги истиснаа премиерлигашите од врвот според потрошувачката за трансфери

Француските клубови ги истиснаа премиерлигашите од врвот според потрошувачката за трансфери

  Цирих, 13 февруари 2024 (МИА) – Француските клубови издвоиле најмногу пари за трансфе...

Вучиќ: Време е да се формира големо Движење за народот и државата

Вучиќ: Време е да се формира големо Движење за народот и државата

Белград, 13 февруари 2024 (МИА)  - Српскиот претседател  Александар Вучиќ, повторно најаву...

Џафери - Џоана: Северна Македонија е фактор на стабилност во регионот 

Џафери - Џоана: Северна Македонија е фактор на стабилност во регионот 

Брисел, 13 февруари 2024 (МИА) - Безбедноста и стабилноста на регионот, глобалната сигурност и актуе...

Петровска потпиша нов Колективен договор на вработените во одбраната и припадниците на Армијата

Петровска потпиша нов Колективен договор на вработените во одбраната и припадниците на Армијата

Скопје, 13 февруари 2024 (МИА) - Министерката за одбрана во техничката Влада, Славјанка Петровска и...

Комплетирани полуфиналните парови на СП во ватерполо

Комплетирани полуфиналните парови на СП во ватерполо

  Доха, 13 февруари 2024 (МИА) – Репрезентацијата на Франција е последниот полуфиналист...

МЖСПП: Усвоен текстот на Предлог-законот за прогласување на Охридско Езеро за споменик на природата

МЖСПП: Усвоен текстот на Предлог-законот за прогласување на Охридско Езеро за споменик на природата

Скопје, 13 февруари 2024 (МИА) - На иницијатива на Министерството за животна средина и просторно пла...

Хасани: Албанија во Советот за безбедност на ОН се приклучи на придонесот со сојузниците во корист на мирот

Хасани: Албанија во Советот за безбедност на ОН се приклучи на придонесот со сојузниците во корист на мирот

Тирана, 13 февруари 2024 (МИА) - Министерот за Европа и надворешни работи, Игли Хасани, денеска го о...

Одлуката за уште една плата за вработените кои работеа на процесот на промена на личните документи поминала на владина седница

Одлуката за уште една плата за вработените кои работеа на процесот на промена на личните документи поминала на владина седница

Скопје, 13 февруари 2024 (МИА) -  Вработените во управните служби на МВР кои работеа на процесо...

О'Брајан: Се поставува прашање дали можеме да ја третираме косовската Влада како партнер

О'Брајан: Се поставува прашање дали можеме да ја третираме косовската Влада како партнер

Вашингтон, 13 февруари 2024 (МИА)  - Американскиот помошник државен секретар Џејмс О'Брајан ден...

Image

Остани поврзан