• сабота, 09 декември 2023
Верстапен: Можеш да победиш од последното место во Белгија, но не и во Сингапур

Верстапен: Можеш да победиш од последното место во Белгија, но не и во Сингапур

Сингапур, 16 септември 2023 (МИА) – Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен рече дека може да ја „заборав...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 септември 2023    Ресен - Заменик-шефот на Делегацијат...

Мицотакис: Се обврзувам дека ќе направиме сѐ за нерамноправната битка со климатската криза, да не биде загубена битка

Мицотакис: Се обврзувам дека ќе направиме сѐ за нерамноправната битка со климатската криза, да не биде загубена битка

Атина, 16 септември 2023 (МИА) - Сѐ што беше загубено во поплавите, одново ќе го изградиме заедно, д...

Шпанската полиција заплени 2,3 тони кокаин на „Балкански картел“

Шпанската полиција заплени 2,3 тони кокаин на „Балкански картел“

Мадрид, 16 септември 2023 (МИА) - Шпанската полиција, во соработка со американската Агенција за борб...

Повеќе населби во Делчево без електрична енергија

Повеќе населби во Делчево без електрична енергија

Делчево, 16 септември 2023 (МИА) - Поголем дел од градот Делчево околу еден час е без електрична ене...

Опозицијата повторно на белградските улици со протест „Србија против насилството“ пред РТС барајќи избори

Опозицијата повторно на белградските улици со протест „Србија против насилството“ пред РТС барајќи избори

  Белград, 16 септември 2023 (МИА)-Во Белград вечерва се одржа 20-иот протест Србија пр...

Италијански воен авион се урна за време на вежби, загина петгодишно девојче

Италијански воен авион се урна за време на вежби, загина петгодишно девојче

Рим, 16 септември 2023 (МИА)  -  Италијански воен авион се урна за време на вежби во близи...

Стерјовски за Euronews.al: Каде и да живееме во Албанија на пописот ќе се изјасниме тоа што сме-Македонци

Стерјовски за Euronews.al: Каде и да живееме во Албанија на пописот ќе се изјасниме тоа што сме-Македонци

Тирана, 16 септември 2023 (МИА) - Една од најгледаните албански телевизии euronews.al, емитуваше екс...

Кривична пријава за обид за убиство, приведен маж од Арачиново

Кривична пријава за обид за убиство, приведен маж од Арачиново

Скопје, 16 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од  Единицата за насилен криминал при СВ...

Ред Бул не се квалификуваше во третиот квалификациски сегмент за прв пат по руското Гран при во 2018 година

Ред Бул не се квалификуваше во третиот квалификациски сегмент за прв пат по руското Гран при во 2018 година

Сингапур, 16 септември 2023 (МИА) - Ред Бул одржа историски квалификации за Големата награда на Синг...

Скопје следната година домаќин на Европски шампионат за пингпонгари до 21 година

Скопје следната година домаќин на Европски шампионат за пингпонгари до 21 година

Скопје, 16 септември 2023 (МИА) - Пингпонгарска федерација на Северна Македонија во јануари следната...

Горди сме на олимписките медали на нашите ученици, тие се најдобрите амбасадори на Бугарија, изјави бугарскиот министер Галин Цоков

Горди сме на олимписките медали на нашите ученици, тие се најдобрите амбасадори на Бугарија, изјави бугарскиот министер Галин Цоков

Софија, 16 септември 2023 (М ИА/БТА) - Горди сме на медалите што сте ги освоиле на различни научни о...

Во Кочани се одржа првиот Државен натпревар на доброволните противпожарни друштва

Во Кочани се одржа првиот Државен натпревар на доброволните противпожарни друштва

Кочани, 16 септември 2023 (МИА) – Доброволното противпожарно друштво од Кочани денеска беше домаќин...

За прв пат од 1989 година, Манчестер јунајтед загуби три од пет натпревари од почетокот на англиското првенство

За прв пат од 1989 година, Манчестер јунајтед загуби три од пет натпревари од почетокот на англиското првенство

Манчестер, 16 септември 2023 (МИА) - Манчестер јунајтед го бележи најлошиот старт во Премиер лигата....

Европските либерали со порака: ЕУ не е целосна без Македонија како нејзина членка, а ЛДП е носител на факелот на социјалниот либерализам

Европските либерали со порака: ЕУ не е целосна без Македонија како нејзина членка, а ЛДП е носител на факелот на социјалниот либерализам

Скопје, 16 септември 2023 На денешната тематската конференција на Либерално-Демократска парт...

Image

Остани поврзан