• четврток, 18 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 5 септември 2023  Скопје – Сед...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

5 септември 2023 Брисел - Средба на потпретседателот на Европската комисија...

Зеленски во посета на линијата на фронтот во регионот на Доњецк

Зеленски во посета на линијата на фронтот во регионот на Доњецк

Киев, 4 септември 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски вечерва во својата дневна...

Њујорк Тајмс: Севернокорејскиот лидер планира овој месец да се сретне со Путин во Русија

Њујорк Тајмс: Севернокорејскиот лидер планира овој месец да се сретне со Путин во Русија

Вашингтон, 4 септември 2023 (МИА) - Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун планира овој месец да отпату...

Гуалтиери: Мојот сон е во 2030 заедно да прославиме, Рим за ЕКСПО - 2030, Северна Македонија за ЕУ

Гуалтиери: Мојот сон е во 2030 заедно да прославиме, Рим за ЕКСПО - 2030, Северна Македонија за ЕУ

Скопје, 4 септември 2023 (МИА) -  Мојот сон е дека во 2030 ќе може...

Меѓународна научна конференција „Времени безбедносни бранувања или нова светска архитектура на безбедноста“

Меѓународна научна конференција „Времени безбедносни бранувања или нова светска архитектура на безбедноста“

Дојран, 4 септември 2023 (МИА) - Научното истражување за безбедноста не може да се стави надвор од к...

За Онкологија на протестот се бараше одговорност и оставка од тројцата последни министри за здравство

За Онкологија на протестот се бараше одговорност и оставка од тројцата последни министри за здравство

Скопје, 4 септември 2023 (МИА) - Граѓаните кои протестираа прво пред Владата, а потоа и пред Јавното...

Премиерот назначен од хунтата во Нигер верува дека во рок од неколку дена неговата земја ќе постигне разбирање со ЕКОВАС

Премиерот назначен од хунтата во Нигер верува дека во рок од неколку дена неговата земја ќе постигне разбирање со ЕКОВАС

Нијамеј, 4 септември 2023 (МИА) - Премиерот назначен од воената хунта која изврши државен удар во Ни...

Реконструкција на албанската влада, меѓу новите министри и еден Македонец

Реконструкција на албанската влада, меѓу новите министри и еден Македонец

Тирана, 4 септември 2023 (МИА) - Албанскиот премиер и лидер на Социјалистичката партија, Еди Рама, н...

Претседателот на Нигерија отпатува во Индија на самитот на Г20

Претседателот на Нигерија отпатува во Индија на самитот на Г20

Абуја, 4 септември 2023 (МИА) - Нигерискиот претседател Бола Тинубу денеска отпатува за Индија за да...

Израел официјално ја отвори својата амбасада во Бахреин, три години по нормализирањето на односите

Израел официјално ја отвори својата амбасада во Бахреин, три години по нормализирањето на односите

Манама, 4 септември 2023 (МИА) - Израел денеска официјално отвори претставништво во Бахреин, три год...

Димитриеска Кочоска: ВМРО-ДПМНЕ уште пред две години алармираше за Онкологија

Димитриеска Кочоска: ВМРО-ДПМНЕ уште пред две години алармираше за Онкологија

4 септември 2023 Два дена еве како...

Потпишан Меморандум за соработка меѓу Скопје и Рим 

Потпишан Меморандум за соработка меѓу Скопје и Рим 

Скопје, 4 септември 2023 (МИА) - Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и градоначалникот на Гр...

Со наноси од земја и кал, непрооден е патот од село Степанци Општина Чашка кон Прилеп

Со наноси од земја и кал, непрооден е патот од село Степанци Општина Чашка кон Прилеп

Скопје, 4 септември 2023 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските сре...

Нов земјотрес почувствуван во Делчевско

Нов земјотрес почувствуван во Делчевско

Делчево, 4 септември 2023 (МИА) - Нов земјотрес попладне околу 18:20 часот е почувствуван во Делчевс...

Image

Остани поврзан