• понеделник, 25 септември 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

30 мај 2023  Скопје - Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе одр...

СДСМ во Долнени, Велес,  Струмица и Ресен: Изборот е интеграција или изолација, Мицкоски да каже што одлучил - ЕУ или Левица

СДСМ во Долнени, Велес, Струмица и Ресен: Изборот е интеграција или изолација, Мицкоски да каже што одлучил - ЕУ или Левица

Скопје, 29 мај 2023 (МИА) - Во рамки на теренските активности на СДСМ под мотото „Рамо до рамо, до п...

Вицепремиерот Битиќи покровител на МЕФ Енергетски форум 2023

Вицепремиерот Битиќи покровител на МЕФ Енергетски форум 2023

Cкопје, 29 мај 2023 (МИА) - Енергијата и економијата се длабоко поврзани. Едното не може да расте и...

Џачка: Неиспровоцирани насилни напади против КФОР и медиумите, неприфатливи

Џачка: Неиспровоцирани насилни напади против КФОР и медиумите, неприфатливи

Тирана, 29 мај 2029 (МИА) - Албанската министерка за Европа и надворешни работи Олта Џачка реагираше за  ситуаци...

Лавров: Ситуацијата на Косово е алармантна, може да се случи голема експлозија

Лавров: Ситуацијата на Косово е алармантна, може да се случи голема експлозија

  Белград, 21 мај 2023 (МИА)- Ситуацијата на Косово е алармантна, може да се случи голема експлозија во...

Алонсо: Ред Бул сè уште е доминантен

Алонсо: Ред Бул сè уште е доминантен

  Монако, 29 мај 2023 (МИА) – Возачот на Формула 1 тимот Астон Мартин, Фернандо Алонсо,...

Мицкоски прифаќа лидерска средба , но нема да се согласи за промена на Уставот

Мицкоски прифаќа лидерска средба , но нема да се согласи за промена на Уставот

Делчево, 29 мај 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на трибина во Д...

Универзитетот во Тетово го поништи огласот за избор на ректор и ќе објави нов

Универзитетот во Тетово го поништи огласот за избор на ректор и ќе објави нов

Тетово, 29 мај 2023 (МИА) - Одделението за протокол и односи со јавноста Универзитет во Тетово соопш...

Вучиќ: И покрај гаранциите, КФОР не ги заштити Србите ниту го спречи насилното преземање на власта

Вучиќ: И покрај гаранциите, КФОР не ги заштити Србите ниту го спречи насилното преземање на власта

Белград, 29 мај 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави вечерва дека денеска в...

Јапонскиот премиер го разреши својот син од секретарската функција поради недолично однесување

Јапонскиот премиер го разреши својот син од секретарската функција поради недолично однесување

Токио, 29 мај 2023 (МИА) - Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска изјави дека го отпуштил својот си...

Околу 25 припадници на КФОР повредени во судирите во северно Косово

Околу 25 припадници на КФОР повредени во судирите во северно Косово

Приштина, 29 мај 2023 (МИА) - Околу 25 војници распоредени во мировната мисија на НАТО, КФОР во Косо...

Повредени десетици демонстранти и припадници на КФОР во протестите на Србите во северно Косово

Повредени десетици демонстранти и припадници на КФОР во протестите на Србите во северно Косово

 Приштина, 29 мај 2023 (МИА) – Повеќе од 50 граѓани од српска националност се примени во болниц...

Македонските одбојкарски репрезентации в среда пред нов предизвик во Европската лига

Македонските одбојкарски репрезентации в среда пред нов предизвик во Европската лига

Скопје, 29 мај 2023 (МИА) – По поразите во воведното коло, македонската машка и женска одбојкарска р...

Бигорски манастир: Константинопол, град-цивилизација, каде нашиот народ го примил светото просвештение

Бигорски манастир: Константинопол, град-цивилизација, каде нашиот народ го примил светото просвештение

Дебар, 29 мај 2023 (МИА) - Денеска 570 години после физичкото освојување на Константинопол од страна...

Де Лаурентис: Спалети е слободен човек

Де Лаурентис: Спалети е слободен човек

  Неапол, 29 мај 2023 (МИА) – Тренерот на новиот италијански фудбалски првак Лучано Спа...

Image

Остани поврзан