• сабота, 23 септември 2023
МИА Најави – свет

МИА Најави – свет

14 април 2023 Виена - Претседателот на Полска, Анджеј Дуда во еднодневна по...

Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Вашингтон, 13 април 2023 (МИА) - ФБИ денеска го уапси гардистот од военото воздухопловство на САД, Џ...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14

Чавушоглу: Анкара и Каиро се договорија за подигнување на дипломатските односи на највисоко ниво

Чавушоглу: Анкара и Каиро се договорија за подигнување на дипломатските односи на највисоко ниво

Анкара, 13 април 2023 (МИА) - Анкара и Каиро се договорија за подобрување на билатералните односи и...

ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ одржа велигденски концерт

ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ одржа велигденски концерт

Гостивар, 13 април 2023 (МИА) -Членовите на градското аматерско културно -уметничко друштво „Браќа Ѓ...

Почина специјалист ортопед Иван Рамбабов

Почина специјалист ортопед Иван Рамбабов

Скопје, 13 април 2023 (МИА) - По кратко и тешко боледување, на 77-годишна возраст, дене...

Панди Јани ги повика граѓаните слободно да го дадат својот глас на локалните избори во Албанија

Панди Јани ги повика граѓаните слободно да го дадат својот глас на локалните избори во Албанија

Дебар, 13 април 2023 (МИА) - Канди...

Сесар нов селектор на хрватските кошаркари

Сесар нов селектор на хрватските кошаркари

Загреб, 13 април 2023 (МИА) – Актуелниот тренер на загрепска Цибона, Јосип...

Германија го одобри барањето на Полска за извоз на МиГ-29 во Украина

Германија го одобри барањето на Полска за извоз на МиГ-29 во Украина

Берлин, 13 април 2023 (МИА) - Германија го одобри барањето на Полска за извоз на стари германски бор...

Ганг: Страните во Украина треба да создадат услови за мировни преговори

Ганг: Страните во Украина треба да создадат услови за мировни преговори

Пекинг, 13 април 2023 (МИА) - Страните вклучени во украинскиот конфликт треба да создадат услови за...

Мојсовски: Ќе се реконструира атлетската патека на стадионот „Зоран Паунов“ во Велес

Мојсовски: Ќе се реконструира атлетската патека на стадионот „Зоран Паунов“ во Велес

Велес,13 април 2023 (МИА) - Стадионот „Зоран Паунов“ во Велес е еден од петте во земјава каде ќ...

Земјотрес со интензитет од 6 степени по Рихтер ја погоди Канада

Земјотрес со интензитет од 6 степени по Рихтер ја погоди Канада

Ванкувер, 13 април 2023 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала д...

Обилни дождови во Иран предизвикаа поплави во кои загинаа најмалку две лица

Обилни дождови во Иран предизвикаа поплави во кои загинаа најмалку две лица

Техеран, 13 април 2023 (МИА) - Најмалку две лица загинаа во поплави во северниот и западниот на Иран...

Ѓорѓиевски подели хуманитарни пакети на социјално загрозени семејства

Ѓорѓиевски подели хуманитарни пакети на социјално загрозени семејства

Скопје, 13 април 2023 (МИА) - Во пресрет на големиот христијанск...

Ангеловска-Бежоска: НБ останува посветена на обезбедувањето среднорочна ценовна стабилност

Ангеловска-Бежоска: НБ останува посветена на обезбедувањето среднорочна ценовна стабилност

Скопје, 13 април 2023 (МИА) - Народната банка (НБ) останува посветена на исполнувањето на својата ос...

Image

Остани поврзан