• недела, 14 јули 2024
Лидерот на француските републиканци, Ерик Сиоти, повика на сојуз со партијата на Ле Пен, но со тоа не се согласуваат неговите колеги

Лидерот на француските републиканци, Ерик Сиоти, повика на сојуз со партијата на Ле Пен, но со тоа не се согласуваат неговите колеги

Париз, 11 јуни 2024 (МИА) - Францускиот конзервативен републикански лидер, Ерик Сиоти, денеска повик...

Буркина Фасо, Мали и Нигер го финализираа проектот за создавање тристран сојуз

Буркина Фасо, Мали и Нигер го финализираа проектот за создавање тристран сојуз

Ниамеј, 18 нај 2024 (МИА) – Буркина Фасо, Мали и Нигер во Ниамеј го финализираа нацрт-текстот за соз...

Столтенберг за Би-Би-Си: Сојузот на авторитарни сили сè повеќе соработува против Западот

Столтенберг за Би-Би-Си: Сојузот на авторитарни сили сè повеќе соработува против Западот

 Брисел, 8 април 2024 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека „соју...

Прекинато лансирање на „Сојуз“ ракета

Прекинато лансирање на „Сојуз“ ракета

Москва, 22 март 2024 (МИА) - Лансирањето на руска ракета „Сојуз МС-25“ со еден астронаут од Русија,...

„Стартапувај 6

„Стартапувај 6"! НОВ ЈАВЕН ПОВИК на Фонд за иновации и технолошки развој

Скопје, 8 март 2024 Објавен е НОВ ЈАВЕН ПОВИК објавен од страна на Фонд за иновации и технол...

СЗДМ: За жал, повторно ни се случува недостиг на инсулин

СЗДМ: За жал, повторно ни се случува недостиг на инсулин

Скопје, 7 февруари 2024 Почитувани, во врска со состојбата на недостиг на инсулин и терпаија...

Тренчевска,  Петровска и Костадиновска-Стојчевска со благодарност и поддршка на Сојузот на борци

Тренчевска, Петровска и Костадиновска-Стојчевска со благодарност и поддршка на Сојузот на борци

Скопје, 18 јануари 2023 (МИА) – По повод 80 години од ослободувањето на градовите – државата, во Сој...

Движење Беса: Европски сојуз за променa со уште еден важен чекор во насока на донесување на промени во земјата

Движење Беса: Европски сојуз за променa со уште еден важен чекор во насока на донесување на промени во земјата

Скопје, 14 декември 2023 Европскиот сојуз за промена на денешната средба го формираше Коорд...

Европскиот сојуз за промена: Интригите на власта за непочитување на дијаспората нема да ја спречат победата на албанската опозиција

Европскиот сојуз за промена: Интригите на власта за непочитување на дијаспората нема да ја спречат победата на албанската опозиција

Скопје, 7 декември 2023 Лидерите на ДУИ, СДСМ и нивните партнери во политиката, се силно пог...

Сојузот на средношколци почнува кампања за собирање предлози за подобрување на државната матура

Сојузот на средношколци почнува кампања за собирање предлози за подобрување на државната матура

Скопје, 2 ноември 2023 (МИА) - Сојузот на средношколци денеска почнува кампања за собирање предлози...

Златевски: Сојузот на здруженија на лозари достави барања до Владата и Министерството за земјоделство 

Златевски: Сојузот на здруженија на лозари достави барања до Владата и Министерството за земјоделство 

Кавадарци, 1 октомври 2023 (МИА) - Сојузот на здруженија на лозари, во името на лозарите, достави не...

Ќе се формира сојуз на млади земјоделци по примерот во Словенија, најави Николовски

Ќе се формира сојуз на млади земјоделци по примерот во Словенија, најави Николовски

Скопје, 20 септември 2023 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Никол...

Сојуз на средношколци: Европа од нас очекува средношколската демократија и ученичкото организирање да ги внесеме во законската рамка

Сојуз на средношколци: Европа од нас очекува средношколската демократија и ученичкото организирање да ги внесеме во законската рамка

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Бидејќи се уште Собранието ги нема донесено измените на Законот за средн...

На средбата на Г7 во Сапоро формиран нов сојуз против Русија

На средбата на Г7 во Сапоро формиран нов сојуз против Русија

Сапоро, 17 април 2023 (МИА) – На средбата на министрите за енергетика и екологија на Групата седум и...

Русија испраќа ново летало „Сојуз“ на МВС на 24 февруари

Русија испраќа ново летало „Сојуз“ на МВС на 24 февруари

Москва, 20

Image

Остани поврзан