• недела, 21 јули 2024
Таравари: Законот за в.д градоначалници е подготвен, очекуваме поддршка

Таравари: Законот за в.д градоначалници е подготвен, очекуваме поддршка

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со...

ЕВРО2024: Европската титула ја освојуваа 16 селектори

ЕВРО2024: Европската титула ја освојуваа 16 селектори

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Низ историјата на европските фудбалски првенства, вкупно 16 селекто...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 јуни 2024 Скопје - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи ќе одрж...

Хамас тврди дека им дал одговор на посредниците за планот за примирје во Газа, со некои „забелешки“

Хамас тврди дека им дал одговор на посредниците за планот за примирје во Газа, со некои „забелешки“

Бејрут, 11 јуни 2024 (МИА) – Хамас денеска соопшти дека им дал одговор на катарските и египетските п...

Финска најави зголемени безбедносни мерки долж границата со Русија

Финска најави зголемени безбедносни мерки долж границата со Русија

Хелсинки, 11 јуни 2024 (МИА) - Финските власти денеска соопштија дека ќе ги зголемат безбедносните м...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

- Светски ден против детскиот труд. Стразбур – Европскиот суд за човекови права ги разгледув...

Панел дискусија на „Замисли“ - Тргање на партиските раце од здравството

Панел дискусија на „Замисли“ - Тргање на партиските раце од здравството

Скопје, 11 јуни 2024 Тргање на партиските раце од здравството и конечно воспоставување на м...

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе има...

Претставници од Бигорски на именден кај Сесветиот Вселенски Патријарх

Претставници од Бигорски на именден кај Сесветиот Вселенски Патријарх

Дебар, 11 јуни 2024 (МИА) - Претставници од Бигорски манастир, со благослов на епископот Антаниски г...

Исланд издаде нова квота со која се дозволува убивање на 128 китови

Исланд издаде нова квота со која се дозволува убивање на 128 китови

Рејкјавик, 11 јуни 2024 (МИА) – Вкупно 128 перкасти китови (Balaenoptera physalus) може да бидат уло...

Џозеф Бајден: Горд сум на Хантер што ја надмина зависноста

Џозеф Бајден: Горд сум на Хантер што ја надмина зависноста

Вашингтон, 11 јуни 2024 (МИА) – Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека е горд на...

Зверев го откажа настапот во Штутгарт

Зверев го откажа настапот во Штутгарт

Штутгарт, 11 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот германски тенисер Александр Зверев, кој во неделата за...

Во руската Ростовска област воведена вонредна состојба поради суша

Во руската Ростовска област воведена вонредна состојба поради суша

Москва, 11 јуни 2024 (МИА) – Во руската Ростовска област е воведена вонредна состојба поради суша, с...

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Лондон, 11 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одговори на прашањето ко...

Сиљановска Давкова од Конференцијата за Украина: Потребен е нов Маршалов план

Сиљановска Давкова од Конференцијата за Украина: Потребен е нов Маршалов план

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска од Берлин, на маргин...

Image

Остани поврзан