• недела, 14 јули 2024
Светската програма за храна на ОН ја удвои помошта по отворањето на преминот кон северот на Газа

Светската програма за храна на ОН ја удвои помошта по отворањето на преминот кон северот на Газа

Њујорк, 17 мај 2024 (МИА) - Светската програма за храна на Обединетите нации денеска соопшти дека от...

Првиот конвој камиони со хуманитарна помош пристигна во Газа преку северниот премин

Првиот конвој камиони со хуманитарна помош пристигна во Газа преку северниот премин

Газа, 12 април 2024 (МИА) - Првиот конвој камиони со хуманитарна помош за Палестинците пристигна во...

Оспособен привремено преминот на реката Блашница што се влева во Тиквешко Езеро

Оспособен привремено преминот на реката Блашница што се влева во Тиквешко Езеро

Кавадарци, 16 март 2024 (МИА) - Оспособен е привремено преминот на реката Блашница што се влева во Т...

Приоритет на НАТО во Албанија е  премин од бавно кон високо производство на муниција, за потребите на војната во Украина

Приоритет на НАТО во Албанија е премин од бавно кон високо производство на муниција, за потребите на војната во Украина

Тирана, 11 март 2024 (МИА) – Од Канцеларијата на НАТО во Брисел во врска со идејата за ревитализациј...

Израел го отвори преминот Керем Шалом за испорака на помош во Газа

Израел го отвори преминот Керем Шалом за испорака на помош во Газа

Ерусалим, 15 декември 2023 (МИА) - Израел овозможи од денеска да се изведува испорака на помош за По...

Граничниот премин Рафа денеска повторно ќе биде отворен

Граничниот премин Рафа денеска повторно ќе биде отворен

Каиро, 12 ноември 2023 (МИА) - Граничната управа на Газа објави дека преминот Рафа на границата со Е...

Десет камиони и лекари влегоа во Газа преку преминот Рафа

Десет камиони и лекари влегоа во Газа преку преминот Рафа

Газа, 27 октомври 2023 (МИА) - Медицински тим и десет камиони со хуманитарна помош влегоа денеска во...

Авион на СЗО со медицинска опрема за Газа слета во Египет, се чека отворање на преминот Рафа

Авион на СЗО со медицинска опрема за Газа слета во Египет, се чека отворање на преминот Рафа

Каиро, 14 октомври 2023 (МИА) - Авион на Светската здравствена организација (СЗО) со медицинска опре...

На ГП „Табановце“ за влез во државава се чека 45 минути

На ГП „Табановце“ за влез во државава се чека 45 минути

Скопје, 32 јули 2023 (МИА) - Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Табановце з...

Преминувањето гранични премини со Косово на едно место засега само одлука, допрва треба да се потпишува договорот

Преминувањето гранични премини со Косово на едно место засега само одлука, допрва треба да се потпишува договорот

Тетово, 5 јули 2023 (МИА) - За да сè поминува на граничен премин со Косово само на една контролна то...

Дел до соработниците на војската во Мјанмар преминаа на страната на противниците на хунтата

Дел до соработниците на војската во Мјанмар преминаа на страната на противниците на хунтата

Јангонг, 26 јуни 2023 (МИА) – Единиците на паравоените групи во источен Мјанмар, кои се дел од армиј...

Час и половина се чека на граничниот премин „Богородица“, а еден час на Дојран за влез во Грција

Час и половина се чека на граничниот премин „Богородица“, а еден час на Дојран за влез во Грција

Скопје, 24 јуни 2023 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...

Минимален број на патници на Граничениот премин „Делчево/Станке Лисичково“

Минимален број на патници на Граничениот премин „Делчево/Станке Лисичково“

Делчево,  4 февруари 2023 (МИА) - Преку преминот „Делчево/Станке Лисичково...

На ГП Табановце се чека еден час, на ГП Богородица до 30 минути

На ГП Табановце се чека еден час, на ГП Богородица до 30 минути

Скопје, 5 август 2022 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...

ММФ: Војната во Украина ќе го забрза преминот кон дигитални валути

ММФ: Војната во Украина ќе го забрза преминот кон дигитални валути

Вашингтон, 31 март 2022 (МИА) - Финансиските санкции врз Русија би...

Image

Остани поврзан