• недела, 16 јуни 2024
На Токсикологија поплавени лекарски канцеларии, болнички соби, сметководство, амбуланта на ОРЛ, штетата дополнително ќе се утврдува

На Токсикологија поплавени лекарски канцеларии, болнички соби, сметководство, амбуланта на ОРЛ, штетата дополнително ќе се утврдува

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Поплавени се речиси сите лекарски канцела...

На Клиниката за токсикологија пукнала цевка од парно, од МЗ за МИА велат нема штета, се е вратено во функција

На Клиниката за токсикологија пукнала цевка од парно, од МЗ за МИА велат нема штета, се е вратено во функција

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - На Клиниката за токсикологија во Скопје н...

Спасување мачка во поплавите во Дубаи

Спасување мачка во поплавите во Дубаи

Дубаи, 18 април 2024 (МИА) - Полицијата во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати, по силниот дожд што г...

Најмалку 60 луѓе загинаа во поплави и лизгање на земјиштето во Конго

Најмалку 60 луѓе загинаа во поплави и лизгање на земјиштето во Конго

Букаву, 27 декември 2023 (МИА) - Најмалку 62 лица загинаа како последица на невремето во источниот дел на Демократска...

ЦУК: Поради голем дефект на водоводна цевка поплавени објекти, без вода поголем реон во централното подрачје на Скопје

ЦУК: Поради голем дефект на водоводна цевка поплавени објекти, без вода поголем реон во централното подрачје на Скопје

Скопје, 16 декември 2023 (МИА) - Поради поголем дефект на водоводна цевка (од Ф-600 мм) на ул.„Кеј Д...

Кикиљас за невремето „Даниел“: Најекстремната појава во Грција во однос на максималното количество дожд

Кикиљас за невремето „Даниел“: Најекстремната појава во Грција во однос на максималното количество дожд

Атина, 5 септември 2023 (МИА) – Според метеоролозите станува збор за најекстремната појава во однос...

Поплавени куќи по синоќешниот дожд во Куманово

Поплавени куќи по синоќешниот дожд во Куманово

Скопје, 25 јуни 2023 (МИА) - Регионалниот ЦУК Куманово известува дека по силниот пороен дожд што го...

Се санира штетата од невремето во Росоман

Се санира штетата од невремето во Росоман

Скопје, 18 јуни 2023 (МИА) - Со средства од Општина Росоман се санира штетата која настана од вчераш...

Вардар се излеа во неколку населени места во Општина Јегуновце, поплавени куќи и ниви

Вардар се излеа во неколку населени места во Општина Јегуновце, поплавени куќи и ниви

Тетово, 17 јуни 2023 (МИА) - Реката Вардар се излеа и поплави површини во населените места Раотинце,...

Поплавени десет објекти по невремето во Кавадарци

Поплавени десет објекти по невремето во Кавадарци

Кавадарци, 4 јуни 2023 (МИА) - Поплавени се 10 објекти, најмногу подруми по синоќешните врнежи на те...

Интензивниот дожд поплави улици и локални патишта во Тетово

Интензивниот дожд поплави улици и локални патишта во Тетово

Тетово,  22 ноември 2022 (МИА) - Неколкучасовниот интензивен дож...

ЦУК: Опасност од брзо зголемување на водостоите на реките и суводолиците

ЦУК: Опасност од брзо зголемување на водостоите на реките и суводолиците

Скопје, 20 ноември 2022 (МИА) - Започнувајќи од попладневните часови се очекуваат врнежи од дожд на цел...

Демант од ГОБ „8 Септември“ за „поплава во просториите за интензивна нега“ на Одделот за неврологија

Демант од ГОБ „8 Септември“ за „поплава во просториите за интензивна нега“ на Одделот за неврологија

Скопје, 19 септември 2022  Најодговорно ги демантираме гласините за „поплава во просториите за интензи...

Екипи на комналните претпријатија ги санираат штетите од невремето

Екипи на комналните претпријатија ги санираат штетите од невремето

Скопје, 30 август 2022 (МИА) - ЈП Водовод и канализација - Скопје информира дека по невремето што го за...

Интервенции на ЈП Улици и патишта по невремето во Скопје

Интервенции на ЈП Улици и патишта по невремето во Скопје

Скопје, 30 август 2022 (МИА) - ЈП Улици и патишта Скопје соопшти дека нивни екипи интервенираат на улиц...

Image

Остани поврзан