• петок, 24 мај 2024
Османи: Вашиот глас не е само еднократен избор, туку инвестиција за иднината

Османи: Вашиот глас не е само еднократен избор, туку инвестиција за иднината

Куманово, 18 април 2024 (МИА) - За неколку дена ќе одлучите дали сме за...

Ванковска од Велес: Левица не бара реформа, туку радикална промена

Ванковска од Велес: Левица не бара реформа, туку радикална промена

Велес,18 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска вечерва ја претст...

ЛЕ: Рома четврта година по ред во полуфинале во Европа, Ливерпул со пирова победа во Бергамо

ЛЕ: Рома четврта година по ред во полуфинале во Европа, Ливерпул со пирова победа во Бергамо

Рим, 18 април 2024 (МИА) - Рома четврта сезона по ред е во полуфинале на Евротурнир. „Волците“ на до...

Николовски: Европските стандарди значат квалитет на живот и перспективи за нашите млади луѓе во сопствената држава

Николовски: Европските стандарди значат квалитет на живот и перспективи за нашите млади луѓе во сопствената држава

Крива Паланка, 18 април 2024 (МИА) - На правиот пат сме. Еве ја Крива П...

Таравари од Струга вети зголемување на минималната плата до 800 евра

Таравари од Струга вети зголемување на минималната плата до 800 евра

Струга, 18 април 2024 (МИА) - Борба против миграцијата со зголемување на минималната плата до 800 ев...

Движењето ЗНАМ во Куманово ја претстави програмата „Проглас за достоинствена Македонија“

Движењето ЗНАМ во Куманово ја претстави програмата „Проглас за достоинствена Македонија“

Куманово, 18 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски и н...

Гвардиола награден по поразот од Реал

Гвардиола награден по поразот од Реал

Манчестер, 18 април 2024 (МИА) - Манчестер Сити не успеа во обидот да го одбрани трофејот во Лигата...

Нагелсман пред дилема - или репрезентација или Баерн

Нагелсман пред дилема - или репрезентација или Баерн

Минхен, 18 април 2024 (МИА) - Џулијан Нагелсман во следните неколку дена ќе одлучи дали ќе остане на...

Ристовски: Поголеми пензии, наместо јадење бифтеци и лешници по канцеларии, министрите сами да си плаќаат од џеб

Ристовски: Поголеми пензии, наместо јадење бифтеци и лешници по канцеларии, министрите сами да си плаќаат од џеб

Скопје, 18 април 2024  По митингот наКоалицијата „Храбро за Македонија“ ја почна кампањ...

Себаљос сака да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната

Себаљос сака да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната

Мадрид, 18 април 2024 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид и повремен шпански репрезентативец Дани Себа...

Лукаревска: Само кога СДСМ победува, победници се и државата и граѓаните

Лукаревска: Само кога СДСМ победува, победници се и државата и граѓаните

Скопје, 18 април 2024 Важноста на...

Стејт департментот потврди дека ќе стави вето на гласањето во Советот за безбедност за приемот на Палестина во ОН

Стејт департментот потврди дека ќе стави вето на гласањето во Советот за безбедност за приемот на Палестина во ОН

Вашингтон, 18 април 2024 (МИА) - Заменик портпаролот на американскиот Стејт департмент Ведант Пател...

Ковачевски: ВМРО - ДПМНЕ нема план, ниту визија за иднината, а СДСМ и коалицијата стојат единствени на европскиот пат

Ковачевски: ВМРО - ДПМНЕ нема план, ниту визија за иднината, а СДСМ и коалицијата стојат единствени на европскиот пат

Гевгелија, 18 април 2024 (МИА) - Единствено СДСМ и Коалицијата за европска иднина се единствена опци...

Ембиид го прекрши ветувањето што му го даде на Макрон

Ембиид го прекрши ветувањето што му го даде на Макрон

Париз, 18 април 2024 (МИА) - Француските медиуми го објавија писмото кое Жоел Ембиид му го испратил...

Хамилтон: Планирам да возам и во 40-тите години

Хамилтон: Планирам да возам и во 40-тите години

Бракли, 18 април 2024 (МИА) - Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон откри дека сè уште нема на...

Image

Остани поврзан