• петок, 21 јуни 2024
ЛЕ: Леверкузен ја сруши Рома на „Олимпико“, Аталанта ремизираше на „Велодром“

ЛЕ: Леверкузен ја сруши Рома на „Олимпико“, Аталанта ремизираше на „Велодром“

Рим, 2 мај 2024 (МИА) - Екипата на Баер Леверкузен направи сериозен чекор кон финалето на Лига Европ...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

3 мај 2024    Штип - Општина Штип ќе го одбележи денот на...

Мицкоски од Тетово: Бадијала удирање во гради кога народот е гладен и незадоволен, што направи ДУИ после 20 години власт

Мицкоски од Тетово: Бадијала удирање во гради кога народот е гладен и незадоволен, што направи ДУИ после 20 години власт

Тетово, 2 мај 2024 (МИА) - За бадијала метафора и удирање во гради кога народот е гладен и незадовол...

САД соопштија дека случајно убиле цивил за време на напад со дрон во Сирија

САД соопштија дека случајно убиле цивил за време на напад со дрон во Сирија

Вашингтон, 2 мај 2024 (МИА) – Американската војска соопшти дека случајно убила цивил во напад со дро...

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Ковачевски од Радовиш: На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучуваме и каде ќе оди

Радовиш, 2 мај 2024 (МИА) - На овие избори не одлучуваме само кој ќе ја води државата, туку одлучува...

Продолжија протестите во Тбилиси, демонстрантите блокираа клучна улица

Продолжија протестите во Тбилиси, демонстрантите блокираа клучна улица

Тбилиси, 2 мај 2024 (МИА) – Илјадници демонстранти вечерва блокираа клучна сообраќајница во Тбилиси,...

Димитриевски: ЗНАМ ќе се води од националните и државни интереси во идните коалиции за влада

Димитриевски: ЗНАМ ќе се води од националните и државни интереси во идните коалиции за влада

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) – ЗНАМ очекува уште поголема поддршка на парламентарните избори од страна н...

Пожар во Загреб

Пожар во Загреб

Загреб, 2 мај 2024 (МИА) – Во загрепската населба Пешченица горат две куќи кои ги гасат пожарникари...

Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Гостивар, 2 мај 2024 (МИА) – Мора да се обелоденат сите криминали и скандали и да бидеме гласни, а к...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

3 Мај 2024 - Светски ден на слободата на медиумите Бразилија – Јапо...

Путин им додели ордени на тинејџерите кои спасувале луѓе за време на нападот на Крокус

Путин им додели ордени на тинејџерите кои спасувале луѓе за време на нападот на Крокус

Москва, 2 мај 2024 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин денеска им додели ордени на тројца тин...

Пендаровски: Очекувам пресврт во вториот круг на изборите

Пендаровски: Очекувам пресврт во вториот круг на изборите

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва во интервју за телеви...

Мицкоски: ДУИ купува гласови и полни кутии, но не им бега местото во опозиција

Мицкоски: ДУИ купува гласови и полни кутии, но не им бега местото во опозиција

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Ниту размислувам, ниту на памет ми паѓа било каква коалиција со ДУИ по из...

Зеленски: Првиот мировен самит за Украина е инспирација за идниот мировен процес

Зеленски: Првиот мировен самит за Украина е инспирација за идниот мировен процес

Киев, 2 мај 2024 (МИА) – Првиот мировен самит за Украина, кој ќе се одржи во јуни во Швајцарија, ќе...

Паркинг место во Амстердам достигна 495.000 евра

Паркинг место во Амстердам достигна 495.000 евра

Амстердам, 2 мај 2024 (МИА) – Паркинг простор во близина на Вонделпарк, најголемата зелена површина...

Image

Остани поврзан