• четврток, 18 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 април 2024 Скопје - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и ви...

Ковачевски: Нема откажување од иднината и борбата за напредна и прогресивна држава

Ковачевски: Нема откажување од иднината и борбата за напредна и прогресивна држава

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва од централниот митинг...

Ансамблот „Танец“ одржа концерт во Пехчево

Ансамблот „Танец“ одржа концерт во Пехчево

Пехчево, 25 април 2024 (МИА) - Ансамблот „Танец“ вечерва одржа концерт во Пехчево. Љубителите на изв...

Ван Дајк: Арне Слот може да му одговара на Ливерпул

Ван Дајк: Арне Слот може да му одговара на Ливерпул

Ливерпул, 25 април 2024 (МИА) - Капитенот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, верува дека играчката филозо...

Куртоа се враќа во игра за клучниот дел од сезоната

Куртоа се враќа во игра за клучниот дел од сезоната

Мадрид, 25 март 2024 (МИА) - Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа ќе се врати во последниот дел од с...

Мицкоски: На 8 мај потребно е масовно да се излезе и да се гласа за промени

Мицкоски: На 8 мај потребно е масовно да се излезе и да се гласа за промени

Скопје, 25 април 2024 Над 180 илјади разлика е доволен показател за само едно, народот е на...

Столтенберг: Кина мора да престане да и помага на Русија во војната против Украина

Столтенберг: Кина мора да престане да и помага на Русија во војната против Украина

Берлин, 25 април 2024 (МИА) - Кина мора да престане да и помага на Русија во војната против Украина,...

Раул: Тажен сум кога гледам што се случи со Шалке

Раул: Тажен сум кога гледам што се случи со Шалке

Гелзенкирхен, 25 април 2024 (МИА) - Легендата на шпанскиот фудбал и Реал Мадрид, Раул Гонзалес вели...

Слот: Сакам да бидам нов менаџер на Ливерпул

Слот: Сакам да бидам нов менаџер на Ливерпул

Ротердам, 25 април 2024 (МИА) - Арне Слот најверојатно ќе биде новиот менаџер на Ливерпул. Ова лично...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 април 2024  Чернобил - Меѓународен ден на сеќавање на нуклеарната к...

Путин најави посета на Кина во мај

Путин најави посета на Кина во мај

Москва, 25 април 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека планира да ја п...

Ковачевски: Изборите на 8 мај ќе бидат тешки, СДСМ нема да се откаже од европската иднина на државата

Ковачевски: Изборите на 8 мај ќе бидат тешки, СДСМ нема да се откаже од европската иднина на државата

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Изборите на 8 мај ќе бидат многу тешки, но резултатот сè уште не е одл...

Гутереш повика на брзо испраќање мисија за поддршка на безбедноста на Хаити

Гутереш повика на брзо испраќање мисија за поддршка на безбедноста на Хаити

Њујорк, 25 април 2024 (МИА) - Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ги повика новите власти на...

Мицкоски од Струга повика на државно обединување и масовна поддршка на коалицијата предводена од ВМРО - ДПМНЕ на 8 мај

Мицкоски од Струга повика на државно обединување и масовна поддршка на коалицијата предводена од ВМРО - ДПМНЕ на 8 мај

Струга, 25 април 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО - ДПМНЕ и носител на листата во Изборната единица 1 Хр...

Парк на пчелата во кругот на Факултетот за земјоделски науки и храна од Скопје

Парк на пчелата во кругот на Факултетот за земјоделски науки и храна од Скопје

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Во кругот на Факултетот за земјоделски науки и храна...

Image

Остани поврзан