• понеделник, 22 јули 2024
Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина 

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина 

Скопје, 20 април 2024 Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидери...

Спасовски: Минимална плата од 600 евра и просечна плата од 1100 евра во идниот мандат

Спасовски: Минимална плата од 600 евра и просечна плата од 1100 евра во идниот мандат

Скопје, 20 април 2024   Носителот на листа на кандидати за пратеници од Изборна...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 април 2024   Скопје - Настан „Повторно заедно“ во организац...

ЦУК: Спасен овчар заглавен на речен остров во водите на Црна Река 

ЦУК: Спасен овчар заглавен на речен остров во водите на Црна Река 

Росоман, 20 април 2024 (МИА) - Спасен е овчар заглавен на речен остров во надојдените води на Црна Р...

Битиќи: Субвенции од над 5.000 евра за фирмите и 2.000 евра за домаќинствата кои ќе инвестираат во обновливи извори и акции во државните енергетски компании

Битиќи: Субвенции од над 5.000 евра за фирмите и 2.000 евра за домаќинствата кои ќе инвестираат во обновливи извори и акции во државните енергетски ко...

Скопје, 20 април 2024   „Владата на СДСМ ја врати евтината тарифа на струјата,...

Силјановска Давкова: Најважниот предизвик за сите нас е беспоштедната битка со корупцијата и криминалот

Силјановска Давкова: Најважниот предизвик за сите нас е беспоштедната битка со корупцијата и криминалот

Делчево, 20 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силја...

Димитриевски од Битола: Политичарот не смее да биде над граѓанинот

Димитриевски од Битола: Политичарот не смее да биде над граѓанинот

Скопје, 20 април 2024 (МИА) – Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, во рамки на претседателската и па...

Ковачевски од Тетово: Со членството во ЕУ ќе се случи вистинска и суштинска промена на подобро во нашата земја

Ковачевски од Тетово: Со членството во ЕУ ќе се случи вистинска и суштинска промена на подобро во нашата земја

Тетово, 20 април 2024 (МИА) - Во Тетово, СДСМ и Коалицијата за европска иднина одржаа граѓански соби...

Димитриеска Кочоска: Во недостаток на понуда, Пендаровски шири лаги, го демантирам и тврдам дека сметката на ВМРО-ДПМНЕ никогаш не била блокирана

Димитриеска Кочоска: Во недостаток на понуда, Пендаровски шири лаги, го демантирам и тврдам дека сметката на ВМРО-ДПМНЕ никогаш не била блокирана

Скопје, 20 април 2024   Стево Пендаровски во оваа кампања ништо не кажа за ДУИ,...

MИА Најави - свет

MИА Најави - свет

21 април 2024  Париз - Демонстрации против расизмот и исламофобијата.

Кремљ: Воената помош одобрена од Претставничкиот дом ќе ги направи САД побогати и уште повеќе ќе ја уништи Украина

Кремљ: Воената помош одобрена од Претставничкиот дом ќе ги направи САД побогати и уште повеќе ќе ја уништи Украина

Москва, 20 април 2024 (МИА) - Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, вечерва по повод одобрувањето на...

МЗТ Скопје ја комплетираше полуфиналната „четворка“ во кошаркарскиот плејоф

МЗТ Скопје ја комплетираше полуфиналната „четворка“ во кошаркарскиот плејоф

Скопје, 20 април 2024 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје вечерва го победи Гостивар...

Пендаровски: Мицкоски планираше каде ќе слави, а сега го фати паника и бара помош

Пендаровски: Мицкоски планираше каде ќе слави, а сега го фати паника и бара помош

Струмица, 20 април 2024 (МИА) - Коалиции се прават врз основа на исти вредности и приниципи, ако вер...

Ванковска  од Битола: Ние припаѓаме на Европа, но не и на Европската унија

Ванковска од Битола: Ние припаѓаме на Европа, но не и на Европската унија

Скопје, 20 април 2024   Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ва...

Зеленски му се заблагодари на Претставничкиот дом на САД што ја одобри воената помош за Украина

Зеленски му се заблагодари на Претставничкиот дом на САД што ја одобри воената помош за Украина

Kиев, 20 април 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска му се заблагодари на...

Image

Остани поврзан