• понеделник, 22 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 јуни 2023 Ниш - Оркестарот на Филхармонијата ќе гостува на седмиот Меѓуна...

Караванот на СДСМ „Рамо до рамо“ во посета на Велес

Караванот на СДСМ „Рамо до рамо“ во посета на Велес

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска, заедно со Ивона Кузмано...

Во Белград протест „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

Во Белград протест „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

Белград, 3 јуни 2023 (МИА) - Во Белград вечерва проевропската опозиција по петти пат одржува протест...

Големо невреме во Љубаништа, во прекин сообраќајот кон Свети Наум

Големо невреме во Љубаништа, во прекин сообраќајот кон Свети Наум

Охрид, 3 јуни 2023 (МИА) - Силно невреме со дожд и град вечерва предизвика свлечиште на регионалниот...

ЦУК: Обилни врнежи од дожд во Прилеп, зголемен водостојот на реките и излевање

ЦУК: Обилни врнежи од дожд во Прилеп, зголемен водостојот на реките и излевање

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Обилни врнежи од дожд попладнево го зафатија Прилеп.Водостојот на ре...

ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“

ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и денеска ги продолжи средбите со граѓаните во рамки на акциј...

Поради одрон кај Љубаништа, прекинат сообраќајот на патот Охрид-Свети Наум

Поради одрон кај Љубаништа, прекинат сообраќајот на патот Охрид-Свети Наум

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Поради одрон на патот во целосен прекин е сообраќајот на регионалниот па...

Средбата на Ковачевски и Мицкоски во средината на неделата

Средбата на Ковачевски и Мицкоски во средината на неделата

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Во среда би требало да се одржи средбата на премиерот и лидер на СДСМ Ди...

Трет пораз на македонските одбојкарки во Европската сребрена лига

Трет пораз на македонските одбојкарки во Европската сребрена лига

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) – Македонската женска одбојкарска репрезентација го претрпе третиот пораз...

Претседателот Пендаровски присуствуваше на инаугурацијата на турскиот претседател Ердоган

Претседателот Пендаровски присуствуваше на инаугурацијата на турскиот претседател Ердоган

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти,...

Словакот Пинтер потпиша за Шкупи

Словакот Пинтер потпиша за Шкупи

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) – Македонскиот фудбалски вицешампион Шкупи ги засили денеска редовите со и...

Ангела Петрушевска најдобар млад автор на стрип натпреварот во Ваљево, Србија

Ангела Петрушевска најдобар млад автор на стрип натпреварот во Ваљево, Србија

Велес, 3 јуни 2023 (МИА) - Ангела Петрушевска средношколка од Скопје во категорија најдобри стрип ав...

Седмоодделенката Кристина Марковска од Брвеница со трето место на стрип конкурс во Ваљево, Србија

Седмоодделенката Кристина Марковска од Брвеница со трето место на стрип конкурс во Ваљево, Србија

Тетово, 3 јуни 2023 (МИА) - Ученичката Кристина Марковска од седмо одделение во ОУ „Коста Рацин“ осв...

Преполно на отворањето на Филозофскиот филмски фестивал, вечерва проекција на „Кралевите на светот“ и „Туки Буки“

Преполно на отворањето на Филозофскиот филмски фестивал, вечерва проекција на „Кралевите на светот“ и „Туки Буки“

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Киното „Мирно лето“ во Кинотеката, вчеравечер беше претесно да ги собере...

Утре истекува рокот за пријавување за атлетската трка „Трчаме за Рацин“

Утре истекува рокот за пријавување за атлетската трка „Трчаме за Рацин“

Велес, 3 јуни 2023 (МИА) - Во рамките на годинашните „Рацинови средби“ во Велес на 11 јуни по вторпа...

Image

Остани поврзан