• понеделник, 25 септември 2023
Ципрас: Треба веднаш да ги направиме потребните промени

Ципрас: Треба веднаш да ги направиме потребните промени

Атина, 21 мај 2023 (МИА) – Изборниот резултат е особено негативен за СИРИЗА. Пред малку контактирав...

Мицотакис: Надежта го победи песимизмот, а единството ја победи поделбата

Мицотакис: Надежта го победи песимизмот, а единството ја победи поделбата

Атина, 21 мај 2023 (МИА) – Надежта го победи песимизмот, а единството ја победи поделбата; Нова демо...

Земјотрес од 5,6 степени според Рихтер ја погоди северна Калифорнија

Земјотрес од 5,6 степени според Рихтер ја погоди северна Калифорнија

Сaкраменто, 21 мај 2023 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е ре...

Ципрас телефонски му ја честитал победата на Мицотакис

Ципрас телефонски му ја честитал победата на Мицотакис

Атина, 21 мај 2023 (МИА) – Лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас телефонски му честитал на претседателот...

Реал по 11. пат европски кошаркарски шампион

Реал по 11. пат европски кошаркарски шампион

Каунас, 21 мај 2023 (МИА) – Екипата на Реал Мадрид вечерва во Каунас го победи Олимпијакос со 79:78...

Нова демократија со 20 отсто разлика пред СИРИЗА победник на изборите во Грција со пребројани 70 отсто од гласовите

Нова демократија со 20 отсто разлика пред СИРИЗА победник на изборите во Грција со пребројани 70 отсто од гласовите

Атина, 21 мај 2023 (МИА) – Нова демократија со убедливо водство од над 20 отсто разлика во однос на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22 мај 2023 Скопје - Собранието на Северна Македонија ќе ја одржи 115. седн...

Убедливо водство на Нова демократија на изборите во Грција со пребројани 38 отсто од гласовите

Убедливо водство на Нова демократија на изборите во Грција со пребројани 38 отсто од гласовите

Атина, 21 мај 2023 (МИА) – Со пребројани 38,14 отсто од гласовите, според официјалните податоци од г...

Маричиќ: Граѓаните сакаат европска перспектива и за нив единствената опција сè уште е ЕУ

Маричиќ: Граѓаните сакаат европска перспектива и за нив единствената опција сè уште е ЕУ

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Граѓаните сакаат европска перспектива и за нив единствената опција сè уш...

Вардар се врати во Првата македонска фудбалска лига

Вардар се врати во Првата македонска фудбалска лига

Кавадарци, 21 мај 2023 (МИА) – Најтрофејниот домашен фудбалски клуб Вардар се врати во прволигашката...

Над 3000 учесници на спортската манифестација „Прв до врв“

Над 3000 учесници на спортската манифестација „Прв до врв“

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) -  Со над 3000 учесници, професионални спортисти, рекреативци, планин...

Прогноза на изборниот резултат (exit poll) во Грција: Нова демократија во предност пред СИРИЗА 

Прогноза на изборниот резултат (exit poll) во Грција: Нова демократија во предност пред СИРИЗА 

Атина, 21 мај 2023 (МИА) – Нова демократија на првата, СИРИЗА на втората, ПАСОК -Движење на промена...

Со стенд-ап шоу на Жарко Јовановиќ вечер завршува фестивалот „5 ре“

Со стенд-ап шоу на Жарко Јовановиќ вечер завршува фестивалот „5 ре“

Велес, 21 мај 2023 (МИА) - Во салата на Театарот во Велес вечер ќе се одржи стенд-ап шоу на Жарко Јо...

Сообраќајот на патот Охрид - Кичево, кај Извор, се одвива по една лента, наизменично

Сообраќајот на патот Охрид - Кичево, кај Извор, се одвива по една лента, наизменично

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Од вчеравечер сообраќајот на патот Охрид - Кичево, кај Извор, се одвива...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 мај 2023 Брисел - Состанок на министрите за надворешни работи на Европск...

Image

Остани поврзан