• сабота, 23 септември 2023
ЦИК на Косово: На изборите излегле 1.567 граѓани, најмногу гласови за Самоопределување и ДПК 

ЦИК на Косово: На изборите излегле 1.567 граѓани, најмногу гласови за Самоопределување и ДПК 

Приштина, 23 април 2023 (МИА) - Косовската Централна изборна комисија соопшти дека на локалните избо...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 април 2023 Скопје - Седница на собраниската...

Панди Јани:  На 14-ти мај избираме промени за подобра иднина и подобар живот за сите

Панди Јани:  На 14-ти мај избираме промени за подобра иднина и подобар живот за сите

Дебар, 23 април 2023 (МИА) - Кандидатот...

Буденхолцер: Ќе продолжиме да го следиме Адетокунбо и да се надеваме на најдоброто

Буденхолцер: Ќе продолжиме да го следиме Адетокунбо и да се надеваме на најдоброто

Милвоки, 23 април 2023 (МИА) - Трен...

За шест часа казнети 820 возачи за брзо возење во државава

За шест часа казнети 820 возачи за брзо возење во државава

Скопје, 23 април 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи, денеска во пер...

Казнети 134 возачи за пребрзо возење на подрачјето на СВР Тетово

Казнети 134 возачи за пребрзо возење на подрачјето на СВР Тетово

Скопје, 23 април 2023 (МИА) -Вкупно 134 возачи се казнети денеска во спроведена...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 23 април 2023 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по сув...

Работната група за уставни измени се очекува в среда или четврток да почне со работа

Работната група за уставни измени се очекува в среда или четврток да почне со работа

Скопје, 23 април 2023 (МИА) - Работната група за уставни измени се очек...

Алкараз го победи Циципас во финалето на турнирот во Барселона

Алкараз го победи Циципас во финалето на турнирот во Барселона

Барселона, 23 април 2023 (МИА) - Шп...

Секојдневно труење на кучиња низ велешките улици,  надлежните да постапуваат соодветно

Секојдневно труење на кучиња низ велешките улици, надлежните да постапуваат соодветно

Велес, 23 април 2023 (МИА) - Од Здружението „Гласот на...

Асенсио: Го сакам Реал и се надевам дека ќе останам овде

Асенсио: Го сакам Реал и се надевам дека ќе останам овде

Мадрид, 23 април 2023 (МИА) - Напаѓ...

Утре без струја неколку улици во Центар

Утре без струја неколку улици во Центар

Скопје, 23 април 2023 (МИА) - Поради планирани технички интервенции во електродистрибутивната мрежа,...

Казни за 127 возачи на територија на СВР Битола

Казни за 127 возачи на територија на СВР Битола

Скопје, 23 април 2023 (МИА) - Вкупно 127 возачи се казнети денеска, од 11:00 до...

Осветен манастирот „Собор на Св. Архангел Михаил“ во каменичкото село Саса

Осветен манастирот „Собор на Св. Архангел Михаил“ во каменичкото село Саса

Македонска Каменица, 23 април 2023 (МИА) - Во селотоа Саса во Македонск...

Слаба ефикасност на денешните натпревари од ПМФЛ

Слаба ефикасност на денешните натпревари од ПМФЛ

Скопје, 23 април 2023 (МИА) – Само...

Image

Остани поврзан