• недела, 19 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 април 2023

СДСМ на средби со граѓани во Струга, Охрид, Дебарца, Центар Жупа, Кичево и Македонски Брод

СДСМ на средби со граѓани во Струга, Охрид, Дебарца, Центар Жупа, Кичево и Македонски Брод

Скопје, 22 април 2023 (МИА) -  Карванот на СДСМ „Рамо до рамо до победа“ денеска ги посети оп...

Манчестер сити се пласира во финалето на ФА Купот

Манчестер сити се пласира во финалето на ФА Купот

Лондон, 22 април 2023 (МИА) - Манче...

Формула 1 работи на оптимизирање на натпреварувачкиот календар за сезоната 2024

Формула 1 работи на оптимизирање на натпреварувачкиот календар за сезоната 2024

Лондон, 22 април 2023 (МИА) - Раков...

Еколошка акција во Неготинско, посадени дрвца гинкго билоба на повеќе локации

Еколошка акција во Неготинско, посадени дрвца гинкго билоба на повеќе локации

Неготино, 22 април 2023 (МИА) - Еколошка акција се реализираше денеск...

Фолклористите од „Ацо Ѓорчев

Фолклористите од „Ацо Ѓорчев" Неготино на меѓународен детски фолклорен фестивал во Турција 

Неготино, 22 април 2023 (МИА) - Фолклористите од Фолклорниот ансамбл „Ацо Ѓорчев" од Не...

Утре без вода дел од улицата „Даме Груев“ во Центар

Утре без вода дел од улицата „Даме Груев“ во Центар

Скопје, 22 април 2023 (МИА) - Поради отстранување уличен дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-8...

Изложба на фотографии на двајца македонски фотографи во Марибор

Изложба на фотографии на двајца македонски фотографи во Марибор

Тетово, 22 април 2023 (МИА) - На покана на Фото клубот „Марибор“...

Реакција на АД ЕСМ на обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на АД ЕСМ на обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 22 април 2023  АД ЕСМ во текот на грејната сезона 2022/2023 ги стави во функциј...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 22 април 2023 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по сув...

Мега паркот во Чаир ќе има 500 нови дрвја и садници

Мега паркот во Чаир ќе има 500 нови дрвја и садници

Скопје, 22 април 2023 (МИА) - Мега паркот во Чаир што ќе се про...

Демократски сојуз бара мораториум на проектот „Бехтел и Енка“ додека не се објави Договорот и не се изврши ревизија

Демократски сојуз бара мораториум на проектот „Бехтел и Енка“ додека не се објави Договорот и не се изврши ревизија

Скопје, 22 април 2023  Демократскиот сојуз инсис...

Шкендија се доближи на три бода до лидерот Струга

Шкендија се доближи на три бода до лидерот Струга

Штип, 22 април 2023 (МИА) – Шкендиј...

Ромеро: Меси побара од Барселона да договори трансфер пред крајот на сезоната

Ромеро: Меси побара од Барселона да договори трансфер пред крајот на сезоната

Мадрид, 22 април 2023 (МИА) – Фудба...

Во Кочани се одржа Меморијалниот меѓуопштински шаховски турнир „Тодор Милосиев - Тошо“

Во Кочани се одржа Меморијалниот меѓуопштински шаховски турнир „Тодор Милосиев - Тошо“

Кочани, 22 април 2023 (МИА) – Шаховскиот клуб „Кочани“ денеска беше организатор и домаќин на вториот...

Image

Остани поврзан