• сабота, 23 септември 2023
Мисајловски: Власта прифатила сите грешки кои ќе се јават при проектирање на Коридорот 8 да паднат на товар на ЈПД

Мисајловски: Власта прифатила сите грешки кои ќе се јават при проектирање на Коридорот 8 да паднат на товар на ЈПД

21 април 2023 Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во гостување во Вечерното шо...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Ковачевски за Сител

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Ковачевски за Сител

21 април 2023

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22 април 2023  Скопје - Прес-конференцијата на Универзитет Скопје (Уни...

Анкета: Трамп го истисна Десантис во трката за избор на републикански претседателски кандидат 

Анкета: Трамп го истисна Десантис во трката за избор на републикански претседателски кандидат 

Вашингтон, 21 април 2023 (МИА)

Реакција на СПМ на изјава на премиерот Ковачевски

Реакција на СПМ на изјава на премиерот Ковачевски

Скопје, 21 април 2023

Празнување по повод 100 години од возобновување на црквата Света Петка во тетовско Стенче

Празнување по повод 100 години од возобновување на црквата Света Петка во тетовско Стенче

Тетово, 21 април 2023 (МИА) - Голем број верници дојдоа денеска&...

Блумберг: Индија запре со увоз на руско оружје поради загриженост од западни санкции

Блумберг: Индија запре со увоз на руско оружје поради загриженост од западни санкции

 

На Универзитетот во Корча од идната академска година ќе може да се изучува македонскиот јазик и култура

На Универзитетот во Корча од идната академска година ќе може да се изучува македонскиот јазик и култура

Дебар, 21 април 2023 (МИА) - Од идната 2023/2024 академска година на...

Министерката Петровска во Рамштајн на состанок на Контакт-групата за Украина

Министерката Петровска во Рамштајн на состанок на Контакт-групата за Украина

Скопје, 21 април 2023 (МИА) - Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на мин...

Ковачевски: Сите министерства, институции кои работеа на договорот „Бехтел и Енка“ им се на располагање на пратениците, експертите, невладините 

Ковачевски: Сите министерства, институции кои работеа на договорот „Бехтел и Енка“ им се на располагање на пратениците, експертите, невладините 

Скопје, 21 април 2023 (МИА) - Договорот со американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ за изград...

Ковачевски: Одлуката за уставни измени е одлука за членство на нашата држава во ЕУ, сите партии имаат одговорност пред граѓаните 

Ковачевски: Одлуката за уставни измени е одлука за членство на нашата држава во ЕУ, сите партии имаат одговорност пред граѓаните 

Скопје, 21 април 2023 (МИА) -  Одлуката за уставни измени е одлука за членство на државата во Е...

Велика Британија ги санкционира судиите, исражителите и агентите на ФСБ вклуечени во прогонот на Владимир Кара-Мурза

Велика Британија ги санкционира судиите, исражителите и агентите на ФСБ вклуечени во прогонот на Владимир Кара-Мурза

Вашингтон, 21 април 2023 (МИА)

Аксел Ахмедовски реизбран за претседател на Партијата за демократски просперитет на Ромите

Аксел Ахмедовски реизбран за претседател на Партијата за демократски просперитет на Ромите

Делчево, 21 април 2023 (МИА) - Партијата за демократски просперирет на Ромите денеска во Делчево го...

Фарах очекува емоции и солзи на својот последен маратон во Лондон

Фарах очекува емоции и солзи на својот последен маратон во Лондон

Лондон, 21 април 2023 (МИА) – Британскиот атлетичар Мо Фарах изјави оти оче...

Во Пустец одржана промоција на

Во Пустец одржана промоција на "Буре барут" на авторот Дуковски во превод на албански јазик

Дебар, 21 април 2023 (МИА) - Во Пустец, во организација на здружението „Книжевен и култ...

Image

Остани поврзан