• сабота, 30 септември 2023
Реал Мадрид и Милан први полуфиналисти во Лигата на шампиони

Реал Мадрид и Милан први полуфиналисти во Лигата на шампиони

Неапол/Лондон, 18 април 2023 (МИА) – Мадридски Реал ја продолжува одбраната...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

19 април 2023    Скопје - Собранието на...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

19 април 2023 Стразбур - Потпишување на договорот за либерализација на визн...

Четворица Американци и тројца Руси обвинети за водење кампања на злонамерно влијание во САД

Четворица Американци и тројца Руси обвинети за водење кампања на злонамерно влијание во САД

Вашингтон, 18 април 2023 (МИА) -

Премиер лигата ќе организира летен турнир во САД

Премиер лигата ќе организира летен турнир во САД

Хрватот Бјелица нов тренер на Трабзонспор

Хрватот Бјелица нов тренер на Трабзонспор

Трабзон, 18 април 2023 (МИА) – Актуелниот турски фудбалски првак Трабзонспо...

Џексон најдобар дефанзивец сезонава во НБА лигата

Џексон најдобар дефанзивец сезонава во НБА лигата

Њујорк, 18 април 2023 (МИА) –

ОН им изразија загриженост на САД поради написите за „надзорот“ на комуникациите на Гутереш

ОН им изразија загриженост на САД поради написите за „надзорот“ на комуникациите на Гутереш

Њујорк, 18 април 2023 (МИА) - Обединетите нации официјално им „изразија загриженост“ на САД поради н...

Борбите во Судан продолжуваат и покрај договореното примирје

Борбите во Судан продолжуваат и покрај договореното примирје

Картум, 18 април 2023 (МИА) - Борбите во Судан продолжија и вечерва и покрај надежите за прекин на о...

Теренски активности на СДСМ во Центар, Чаир, Карпош, Сарај, Арачиново, Бутел и Чучер Сандево.

Теренски активности на СДСМ во Центар, Чаир, Карпош, Сарај, Арачиново, Бутел и Чучер Сандево.

Скопје, 18 април 2023 (МИА) – СДСМ попладнево ги продолжи теренските активности под слоганот „Рамо д...

Столтенберг ја повика Кина да соработува по прашањето за контрола на вооружувањето

Столтенберг ја повика Кина да соработува по прашањето за контрола на вооружувањето

Брисел, 18 април 2023 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика Кина да сораб...

Музејска спомен соба и 12 бисти на стреланите Ваташки младинци подготвува Кавадарци во месноста Моклиште 

Музејска спомен соба и 12 бисти на стреланите Ваташки младинци подготвува Кавадарци во месноста Моклиште 

Кавадарци, 18 април 2023 (МИА) - Музејска спомен соба и 12 бисти на стреланите Ваташки...

Интерпол во Јужна Америка заплени илјадници парчиња оружје и дрога во вредност од 5,7 милијарди долари

Интерпол во Јужна Америка заплени илјадници парчиња оружје и дрога во вредност од 5,7 милијарди долари

Мексико Сити, 18 април 2023 (МИА) - Интерпол денеска соопшти дека неговата досега најголема операциј...

Манчестер Сити ќе вложи 300 милиони фунти во проширување на стадионот

Манчестер Сити ќе вложи 300 милиони фунти во проширување на стадионот

Спортот како моќна алатка за унапредување на целите на одржлив развој

Спортот како моќна алатка за унапредување на целите на одржлив развој

Скопје, 18 април 2023 (МИА) - Спортот игра важна улога во постигнувањето на целите на одржлив развој...

Image

Остани поврзан