• сабота, 23 септември 2023
На денешен ден

На денешен ден

7 ноември 2022 (МИА)   1598.- Роден е шпанскиот сликар Франциско де Сурбаран, еден од најзначајните уметници на 1...

Од верските календари

Од верските календари

7 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанс...

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец

Скопје, 7 ноември 2022 (МИА) - Претпладне ќе има магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 7 ноември 2022 (МИА) – Денеска е понеделник, 7 ноември 2022 година, 310-иот ден во годината. До крајот на година...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 ноември 2022  Скопје - Претседателот Стево Пендаровски ќе биде домаќин на презентац...

Телефонски разговор Бегај - Османи за состојбата на северот на Косово

Телефонски разговор Бегај - Османи за состојбата на северот на Косово

Тирана, 6 ноември 2022 (МИА) - Албанскиот претседател Бајрам Бегај оствари телефонски разговор со негов...

Втор ден саем на ВМРО-ДПМНЕ: Во општините водени од градоначалниците инвестирани повеќе од 120 милиони евра

Втор ден саем на ВМРО-ДПМНЕ: Во општините водени од градоначалниците инвестирани повеќе од 120 милиони евра

Скопје, 6 ноември 2022 (МИА) - Сите општини водени од градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и сите граѓани, чувс...

Мицкоски: Власта е условена да ги затвори Осломеј и РЕК Битола

Мицкоски: Власта е условена да ги затвори Осломеј и РЕК Битола

Скопје, 6 ноември 2022 На денешната трибина претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски...

Зечевиќ: Вредностите на НОБ се наша водилка, да се обединиме и да обезбедиме европска иднина за младите

Зечевиќ: Вредностите на НОБ се наша водилка, да се обединиме и да обезбедиме европска иднина за младите

Валандово, 6 ноември 2022 Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, попладнево ги продолжи интензивн...

Курти: Србија нема да успее да го дестабилизира Косово

Курти: Србија нема да успее да го дестабилизира Косово

Приштина, 6 ноември 2022 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти вели дека обидите на Србија да го деста...

Жрепката за осминафиналето во ЛШ утре во Нион

Жрепката за осминафиналето во ЛШ утре во Нион

Нион, 6 ноември 2022 (МИА) - Со жрепка во седиштето на УЕФА во Нион утре напладне ќе бидат одредени дво...

Дождот ги изгасна пожарите на Јакупица

Дождот ги изгасна пожарите на Јакупица

Велес, 6 ноември 2022 (МИА) - Дождот кој синоќа заврна во реонот на планината Јакупица во Општина Чашка...

Над 1000 деца го посетија првиот Саем на креативни индустрии

Над 1000 деца го посетија првиот Саем на креативни индустрии

Скопје, 6 ноември 2022 (МИА) - Повеќе од 1000 деца на возраст од шест до 17 години ја искористија можно...

Во крводарителска акција во Велес собрани 158 крвни единици

Во крводарителска акција во Велес собрани 158 крвни единици

Велес, 6 ноември 2022 (МИА) - Во денешната акција за доброволно дарување крв по повод ослободувањето на...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 6 ноември 2022 (МИА) - СВР Штип поднесе кривична пријава против С.Р.(26) од Кочани, поради постоење осно...

Image

Остани поврзан