• недела, 14 јули 2024
Корисниците на Дебар, неколку села и преминот „Блато“ утре ќе немаат електрична енергија

Корисниците на Дебар, неколку села и преминот „Блато“ утре ќе немаат електрична енергија

Дебар, 4 јули 2024 (МИА) – Корисниците од Дебар, селата Селокуќи, Спас, Баниште и Крифци, како и гра...

Мицкоски: Граѓаните да бидат спокојни зголемување на цената на електричната енергија нема да има

Мицкоски: Граѓаните да бидат спокојни зголемување на цената на електричната енергија нема да има

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) – Граѓаните да бидат спокојни, зголемување на цената на електричната енер...

ЕВН Хоме ја прифати понудата од АД ЕСМ од 60 евра за мегават часови електрична енергија

ЕВН Хоме ја прифати понудата од АД ЕСМ од 60 евра за мегават часови електрична енергија

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - ЕВН Хоме како универзален снабдувач на електрична енергија ја прифати п...

Без струја корисниците од ул. „Македонија“ во Центар и делови од Карпош, Ѓорче Петров и Студеничани

Без струја корисниците од ул. „Македонија“ во Центар и делови од Карпош, Ѓорче Петров и Студеничани

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Од 8 до 15 часот денеска без електрична енергија ќе бидат корисниците о...

Без струја дел од корисниците во општините  Бутел, Ѓорче Петров, Гази Баба и Кисела Вода

Без струја дел од корисниците во општините Бутел, Ѓорче Петров, Гази Баба и Кисела Вода

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи...

Две невообичаени пријави во изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112

Две невообичаени пријави во изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) — Центарот за управување со кризи информира дека на Единствениот повикувач...

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Корисниците на дел од улиците „Дижонска“, „...

Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Дел од корисниците на Волково и Кучково во Општина Ѓорче Петров денеска о...

Без струја утре дел од корисниците во село Бардовци и ул. „Дрезденска“ во Карпош

Без струја утре дел од корисниците во село Бардовци и ул. „Дрезденска“ во Карпош

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без...

Без струја дел од корисниците на ул. „Даме Груев“ во Центар

Без струја дел од корисниците на ул. „Даме Груев“ во Центар

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Корисниците на дел од ул. „Даме Груев“ во општина Центар (спроти Собран...

Без струја утре дел од корисниците во Карпош и Аеродром

Без струја утре дел од корисниците во Карпош и Аеродром

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) на Град Скопје по...

Без струја делови од општина Карпош и селата Буковиќ и Кучевиште

Без струја делови од општина Карпош и селата Буковиќ и Кучевиште

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Без струја денеска од 9 до 14 часот ќе...

Граѓаните на Општина Дебрца без вода откако „ЕВН“ ги исклучи од напојување пумпните станици за водоснабдување

Граѓаните на Општина Дебрца без вода откако „ЕВН“ ги исклучи од напојување пумпните станици за водоснабдување

Охрид, 24 јануари 2024 (МИА) – Повеќето граѓани на Општина Дебрца денеска останаа без вода, откако „...

ЕВН Македонија за МИА: Дефектот во битолско е комплексен, се работи на терен

ЕВН Македонија за МИА: Дефектот во битолско е комплексен, се работи на терен

Битола, 20 јануари 2024 (МИА) - Дефект во трафостаницата „Битола 3” , синоќа и денеска предизвика де...

ЕВН: Дел од корисниците од Средорек по плаќањето ќе имаат електрична енергија 

ЕВН: Дел од корисниците од Средорек по плаќањето ќе имаат електрична енергија 

Куманово, 10 јануари 2024 (МИА) - По протестот во кумановската населба Средорек, од ЕВН велат дека д...

Image

Остани поврзан