• недела, 14 јули 2024
Кумановци поднеле околу сто барања за надоместок на штета предизвикана од обилните врнежи

Кумановци поднеле околу сто барања за надоместок на штета предизвикана од обилните врнежи

Куманово, 5 јули 2024 (МИА) - Кумановци поднеле 96 барања за претрпена штета од обилните врнежи од д...

Општина Гевгелија: Граѓаните од утре можат да пријават штета од вчерашното невреме

Општина Гевгелија: Граѓаните од утре можат да пријават штета од вчерашното невреме

Гевгелија, 3 јули 2024 (МИА) - Општина Гевгелија ги известува граѓаните дека од утре можат да пријав...

Градоначалникот на Крива Паланка бара државна помош за справување со штетите од невремето

Градоначалникот на Крива Паланка бара државна помош за справување со штетите од невремето

Крива Паланка, 3 јули 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски, ја пови...

Невремето во Валандово и струмичко предизвика големи штети

Невремето во Валандово и струмичко предизвика големи штети

Струмица/Валандово 2 јули 2024 (МИА) - Невремето што денеска ги зафати струмичко и валандовско преди...

Паднати дрвја, оштетени возила и кровови, откачени кабли од бандери од силниот ветер во Скопје

Паднати дрвја, оштетени возила и кровови, откачени кабли од бандери од силниот ветер во Скопје

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) – Според добиените пријави во Центарот за управување со кризи (ЦУК) како п...

Штети кај земјоделските култури во Росоманско од невремето пред неколку дена

Штети кај земјоделските култури во Росоманско од невремето пред неколку дена

Росоман, 1 јули 2024 (МИА) - Штети кај земјоделските култури во Росоманско се евидентирани по неврем...

Во Берово почна пријавувањето на штети од минатонеделното невреме

Во Берово почна пријавувањето на штети од минатонеделното невреме

Берово, 1 јули 2024 (МИА) - Во Берово почна пријавувањето на штетите од минатонеделното невреме кое...

По вчерашното невреме, нови пријави за оштетени автомобили во Скопје, одрон кај село Дреново

По вчерашното невреме, нови пријави за оштетени автомобили во Скопје, одрон кај село Дреново

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи утринава информира дека се уште пристиг...

ЦУК: Пријави за штети од невреме во Тетовско, невреме и во Гостиварско и Кумановско, а нестабилната облачна маса се движи кон Србија

ЦУК: Пријави за штети од невреме во Тетовско, невреме и во Гостиварско и Кумановско, а нестабилната облачна маса се движи кон Србија

Тетово, 26 јуни 2024 (МИА) - На единствениот повикувачки број 112 во Центарот за управување со кризи...

ЦУК го соопшти начинот за обесштетување на граѓаните кои претрпеле штети од природни непогоди

ЦУК го соопшти начинот за обесштетување на граѓаните кои претрпеле штети од природни непогоди

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) – Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов, д...

Невремето го уништи целото земјоделско производство во Сиричино

Невремето го уништи целото земјоделско производство во Сиричино

Тетово, 24 јуни 2024 (МИА) - Тетовското село Сиричино, дел од Општина Јегуновце, вчера беше најпогод...

Се санираат штетите од невремето во Скопје и Тетово

Се санираат штетите од невремето во Скопје и Тетово

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Во скопскиот и тетовскиот регион се санираат штетите од вчерашното...

Од градот уништени земјоделски површини во Липково и Старо Нагоричане, излеана Крива Река во североистокот

Од градот уништени земјоделски површини во Липково и Старо Нагоричане, излеана Крива Река во североистокот

Куманово, 22 мај 2024 (МИА) - Граѓани денеска алармираат дека во Куманово поради обилните врнежи има...

Земјоделците да ги заштитат посевите, повремените врнежи погодни за појава на плевели, болести и штетници

Земјоделците да ги заштитат посевите, повремените врнежи погодни за појава на плевели, болести и штетници

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Променливото време со повремени врнежи дожд е погодно за појава на плеве...

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Земјотрес со јачина од 6,1 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Тајпеј, 26 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди Тајван. Епи...

Image

Остани поврзан