• недела, 14 јули 2024
Рокот за приговори од државната матура истекува денеска во 14 часот, ДИЦ ќе ги реши до 16 јули

Рокот за приговори од државната матура истекува денеска во 14 часот, ДИЦ ќе ги реши до 16 јули

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) – Во 14 часот денеска истекува рокот за приговори од матурантите кои се не...

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за изборното место во Ларце

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) – Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговоро...

Жалби до Управниот суд за изборните приговори, прва средба на работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и Влен

Жалби до Управниот суд за изборните приговори, прва средба на работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и Влен

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) -  По одлуките на Државната изборна коми...

„Европски фронт“ ќе ги обжали донесените одлуки за приговорите

„Европски фронт“ ќе ги обжали донесените одлуки за приговорите

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Елми Азири од „Европски фронт“ на денешната прес-конференција информира...

Усвоени приговори за уште три избирачки места - едно во Охрид и две во Крушево

Усвоени приговори за уште три избирачки места - едно во Охрид и две во Крушево

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија вечерва го поништи гласањето на уште три изби...

ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“ за избирачкото место во Желино

ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“ за избирачкото место во Желино

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) – Државната изборна комисија (ДИК) денеска почна со разгледувањето на 27 п...

Седница на Државната изборна комисија (во живо)

Седница на Државната изборна комисија (во живо)

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Седница на Државната изборна комисија на која ќе се разгледува и одлучув...

ДИК ќе одлучува по однос на пристигнатите приговори од парламентарните избори

ДИК ќе одлучува по однос на пристигнатите приговори од парламентарните избори

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) денеска на...

ДИК: Досега поднесени 17 приговори за резултатите од парламентарните, за претседателските нема

ДИК: Досега поднесени 17 приговори за резултатите од парламентарните, за претседателските нема

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - До Државната изборна комисија (ДИК) до овој момент пристигнати се 17 при...

ДИК: Досега не се поднесени приговори за двојните избори на 8 мај

ДИК: Досега не се поднесени приговори за двојните избори на 8 мај

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - До Државната изборна комисија (ДИК) до 15 часот и 30 минути не се пондне...

Течат роковите за приговори за изборите и инаугурација на новата претседателка

Течат роковите за приговори за изборите и инаугурација на новата претседателка

 Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Роковите за приговори за претседателс...

Унгарија се откажува од приговорите за создавање на нов фонд за оружје на ЕУ за Украина

Унгарија се откажува од приговорите за создавање на нов фонд за оружје на ЕУ за Украина

Будимпешта, 25 јануари 2024 (МИА) - Унгарија ќе се откаже од своите приговори за создавање фонд за в...

Ѓилас: Приговори на 258 избирачки места, подготвен сум да разговарам со Вучиќ за повторување на изборите

Ѓилас: Приговори на 258 избирачки места, подготвен сум да разговарам со Вучиќ за повторување на изборите

Белград, 6 април 2022 (МИА) - Претседателот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас изјави...

Поднесени 23 приговори до ДИК за гласањето и за сумирање на резултатите од изборите

Поднесени 23 приговори до ДИК за гласањето и за сумирање на резултатите од изборите

Скопје, 3 ноември 2021 (МИА) - До државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчерашниот ден поднесени...

До ДИК пристигнале 13 приговори, седум од ТМРО и шест од СДСМ

До ДИК пристигнале 13 приговори, седум од ТМРО и шест од СДСМ

Скопје, 2 ноември 2021 (МИА) - До Државната изборна комисија (ДИК) до денеска заклучно со 15 часот подн...

Image

Остани поврзан