• четврток, 20 јуни 2024
Италијанските гиганти во „лов“ на Гудмундсон

Италијанските гиганти во „лов“ на Гудмундсон

Рим, 14 мај 2024 (МИА) – Италијанските фудбалски гиганти Интер, Јувентус и Наполи покажуваат гол...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 мај 2024    Скопје - Уставниот суд ќе ја одржи 17-та с...

Мерил Стрип ја доби почесната Златна палма на отворањето на Канскиот филмски фестивал

Мерил Стрип ја доби почесната Златна палма на отворањето на Канскиот филмски фестивал

Кан, 14 мај 2024 (МИА) – Холивудската ѕвезда Мерил Стрип вечерва ја доби почесната Златна палма на ц...

Атлетико Мадрид подготвен да плати 12 милиони евра за Дибала

Атлетико Мадрид подготвен да плати 12 милиони евра за Дибала

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) – Напаѓачот на Рома, Пауло Дибала, во текот на летниот преоден рок мож...

Вашингтон загрижен поради усвојувањето на контроверзниот закон за странско влијание во Грузија

Вашингтон загрижен поради усвојувањето на контроверзниот закон за странско влијание во Грузија

Вашингтон, 14 мај 2024 (МИА) – Белата куќа денеска соопшти дека е длабоко загрижена поради усвојувањ...

Запленето оружје во северно Косово, се претпоставува дека останало по нападот во Бањска минатиот септември

Запленето оружје во северно Косово, се претпоставува дека останало по нападот во Бањска минатиот септември

Приштина, 14 мај 2024 (МИА)- Косовските власти соопштија вечерва дека конфискувале значителни количи...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

15 Мај 2024 Брисел – Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот...

Трајанов: Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ќе има 63 или 64 пратеници

Трајанов: Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ќе има 63 или 64 пратеници

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов смета дека Коалиција...

Фон дер Лајен: Ако Путин го прекине бомбардирањето, мировните преговори може да почнат следниот ден

Фон дер Лајен: Ако Путин го прекине бомбардирањето, мировните преговори може да почнат следниот ден

Рим, 14 мај 2024 (МИА) – Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен изјави дека док...

Борел: Земјите-членки на ЕУ поделени за палестинското прашање

Борел: Земјите-членки на ЕУ поделени за палестинското прашање

Стенфорд, 14 мај 2024 (МИА) – Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безб...

„Блу Ориџин“ на Безос планира нови вселенски летови од 19 мај

„Блу Ориџин“ на Безос планира нови вселенски летови од 19 мај

Вашингтон, 14 мај 2024 (МИА) – Вселенската компанија на милијардерот Џеф Безос, „Блу Ориџин“ (Blue O...

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес, 14 мај 2024 (МИА) – Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес денеска го потврди доа...

ЕУ ќе стационира пожарникари од 12 земји на жариштата на шумските пожари

ЕУ ќе стационира пожарникари од 12 земји на жариштата на шумските пожари

Брисел, 14 мај 2024 (МИА) – Европската унија планира летово да стационира повеќе од 500 пожарникари...

Лекари без граници ја прекина работата во клиниката во Рафа

Лекари без граници ја прекина работата во клиниката во Рафа

Рафа, 14 мај 2024 (МИА) – Хуманитарната организација „Лекари без граници“ ја прекина работата во так...

Блинкен и Кулеба во Киев разговараа во пицерија

Блинкен и Кулеба во Киев разговараа во пицерија

Киев, 14 мај 2024 (МИА) – Министрите за надворешни работи на САД и Украина, Ентони Блинкен и Дмитро...

Image

Остани поврзан