• понеделник, 22 јули 2024
ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Англија е вториот финалист на Европското фудбалско прв...

Неготино формираше кризен штаб за заштита по пожарот што ја зафати планината Серта 

Неготино формираше кризен штаб за заштита по пожарот што ја зафати планината Серта 

Неготино, 10 јули 2024 (МИА) - Советот на Општина Неготино вечерва на вонредна седница донесе одлука...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 јули 2024  Охрид - Претседателката и в...

Митева: Од продуктивните средби на Мицкоски и делегацијата на Самитот на НАТО можеме да очекуваме позитивни ефекти 

Митева: Од продуктивните средби на Мицкоски и делегацијата на Самитот на НАТО можеме да очекуваме позитивни ефекти 

10 јули 2024  Премиерот Мицкоски можевме да го видиме на многу различни средби во текот...

Ван де Бек го напушти Манчестер јунајтед

Ван де Бек го напушти Манчестер јунајтед

Манчестер, 10 јули 2024 (МИА) – Холандскиот 27-годишен фудбалер Дони Ван де Бек објави денеска д...

Мицотакис: Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот

Мицотакис: Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот

Атина, 10 јули 2024 (МИА) – Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја...

Кирби: Ескалација на конфликтот не би била добра ниту за Украина, ниту за Полска

Кирби: Ескалација на конфликтот не би била добра ниту за Украина, ниту за Полска

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) – Портпаролот на Белата куќа за национална безбедност Џон Кирби за пол...

Пакистан го продолжи престојот за 1,45 милиони авганистански бегалци до 30 јуни 2025

Пакистан го продолжи престојот за 1,45 милиони авганистански бегалци до 30 јуни 2025

Исламабад, 10 јули 2024 (МИА) – Пакистан денеска соопшти дека го продолжил престојот на 1,45 милиони...

Уапсен маж осомничен за убиство на семејството на коментатор на Би-Би-Си

Уапсен маж осомничен за убиство на семејството на коментатор на Би-Би-Си

Лондон, 10 јули 2024 (МИА) – Полицијата во Велика Британија денеска соопшти дека пронашла и уапсила...

ЦУК: Пожарот кај Оризари изгасен, а кај Грнчиште ставен под контрола, нема опасност од проширување кон населби

ЦУК: Пожарот кај Оризари изгасен, а кај Грнчиште ставен под контрола, нема опасност од проширување кон населби

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) – Од Центарот за управување со кризи информираат дека пожарот којшто горе...

ЛШ: Струга потклекна во финишот во Братислава

ЛШ: Струга потклекна во финишот во Братислава

  Братислава, 10 јули 2024 (МИА) – Македонскиот фудбалски првак Струга со пораз ги стар...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

11 Јули 2024 Вашингтон – Завршува самитот на НАТО. Вашингто...

Макрон бара од партиите да формираат „републиканска“ коалиција, па ќе одлучува за премиер

Макрон бара од партиите да формираат „републиканска“ коалиција, па ќе одлучува за премиер

Париз, 10 јули 2024 (МИА) – Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ќе чека полит...

Закажана вонредна седница на Советот на Неготино поради пожарот на планината Серта 

Закажана вонредна седница на Советот на Неготино поради пожарот на планината Серта 

Неготино, 10 јули 2024 (МИА) - Во 21:30 часот вечерва ќе се одржи вонредна седница на Советот на Опш...

Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

10 јули 2024  Присуството на Мицкоски на Самитот на НАТО во Вашингтон е поради храб...

Image

Остани поврзан