• четврток, 20 јуни 2024
Арсенал го совлада Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиер лигата

Арсенал го совлада Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиер лигата

Манчестер, 12 мај 2024 (МИА) - Арсенал го победи Манчестер јунајтед со 1:0 на гостински терен во ден...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

13 мај 2024  Скопје - Прес-конференција на Народната банка за пролетни...

Зеленски: Жестоки борби во Харковскиот регион, целта е да се растегне и деморализира украинската одбрана

Зеленски: Жестоки борби во Харковскиот регион, целта е да се растегне и деморализира украинската одбрана

Киев, 12 мај 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски вечерва во видео обраќање изјав...

МИА Најави свет

МИА Најави свет

13 мај 2024 Њу Делхи - Четврта фаза од парламентарните избори во Индија.

Македонските ракометари изборија учество на Светското првенство 2025

Македонските ракометари изборија учество на Светското првенство 2025

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ в...

Хакиран Европол

Хакиран Европол

Хаг, 12 мај 2024 (МИА) - Европската полициска агенција (Европол) потврди дека е хакирана и го истраж...

Без струја утре корисници од село Долно Лисиче

Без струја утре корисници од село Долно Лисиче

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Без струја утре од 08:30 до 15 часот ќе бидат корисници од село Долно Ли...

Вреди: Не треба да се отвораат старите рани, претседателот мора да биде пример за почитување на Уставот

Вреди: Не треба да се отвораат старите рани, претседателот мора да биде пример за почитување на Уставот

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) -  Коалицијата Вреди, откако претседателката Гордана Сиљановска Давко...

„Сајанс“: Депониите во САД создаваат многу повеќе загадување на атмосферата

„Сајанс“: Депониите во САД создаваат многу повеќе загадување на атмосферата

Вашингтон, 12 мај 2024 (МИА) - Истражување објавено во научното списание „Сајенс“ посочува дека депо...

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Поранешниот претседател Стево Пендаровски, по предавањето на функцијата...

СМИР го повторува повикот до Македонците на Косово да се попишат тоа што се - Македонци 

СМИР го повторува повикот до Македонците на Косово да се попишат тоа што се - Македонци 

Дебар, 12 мај 2024 година (МИА) - Сојузот на Македонците со исламска религија, СМИР, уште еднаш &nbs...

ЦУК: Спасени две лица кои со „четвороцикл“ излетале во провалија на Шара

ЦУК: Спасени две лица кои со „четвороцикл“ излетале во провалија на Шара

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) -  Две лица со „четвороцикл“ попладнето излетале од патот Попова Шапк...

Стрипови на македонски автори изложени во Сараево

Стрипови на македонски автори изложени во Сараево

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) -  Во Босанскиот културен центар во Сараево е отворена документаристи...

Струга ја совлада Шкендија и ја одбрани титулата

Струга ја совлада Шкендија и ја одбрани титулата

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) – Струга Трим Лум на гостински терен ја совлада Шкендија со 2:0 во дербито...

ЕУ потсетува на важноста од целосно почитување на Договорот од Преспа

ЕУ потсетува на важноста од целосно почитување на Договорот од Преспа

Брисел, 12 мај 2024 (МИА) - Европската унија изразува жалење поради фактот што новата претседателка...

Image

Остани поврзан