• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

30 април 2024  Скопје - Уставниот суд орг...

Мицкоски од Куманово: Заеднички да ја создадеме надежта која ќе ја победи апатијата

Мицкоски од Куманово: Заеднички да ја создадеме надежта која ќе ја победи апатијата

Куманово, 29 април 2024 (МИА) - Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во Куманово порача...

Ковачевски: СДСМ е силна партија ќе го надмине и овој предизвик

Ковачевски: СДСМ е силна партија ќе го надмине и овој предизвик

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски смета дека на претстојните па...

Ѓулер: Ми рекоа дека ќе бидам наследник на Модриќ

Ѓулер: Ми рекоа дека ќе бидам наследник на Модриќ

Мадрид, 29 април 2024 (МИА) - Реал во последните години почна да работи на сериозно подмладување, а...

Експерти на ОН соопштија дека во Харков паднал севернокорејски проектил

Експерти на ОН соопштија дека во Харков паднал севернокорејски проектил

Њујорк, 29 април 2024 (МИА) – Остатоци од проектил што паднале во украинскиот град Харков на почеток...

Димитриеска Кочоска: Програма на ВМРО-ДПМНЕ е направена за да ја градиме државата од почеток

Димитриеска Кочоска: Програма на ВМРО-ДПМНЕ е направена за да ја градиме државата од почеток

Скопје, 29 април 2024 После распадната држава, нема што реформско, почнуваме да ја градиме о...

Ковачевски од Неготино: Со граѓаните ќе ја внесеме земјата и во ЕУ и од тоа нема да се откажеме

Ковачевски од Неготино: Со граѓаните ќе ја внесеме земјата и во ЕУ и од тоа нема да се откажеме

Неготино, 29 април 2024 (МИА) - Граѓаните ќе се сетат, кога се смени вл...

Блинкен: Хамас брзо да го прифати предлогот на Израел за прекин на огнот

Блинкен: Хамас брзо да го прифати предлогот на Израел за прекин на огнот

Ријад, 29 април 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска го повика Хамас „...

Мицкоски: Очекувам Силјановска да има преку 500 000 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ над 55 пратеници 

Мицкоски: Очекувам Силјановска да има преку 500 000 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ над 55 пратеници 

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Јасен е исходот на 24 април, јасна е и пораката на народот дека опозиц...

Неколку полицајци повредени во пукање во Северна Каролина

Неколку полицајци повредени во пукање во Северна Каролина

Шарлот, 29 април 2024 (МИА) – Повеќе полицајци се ранети во пукање во Шарлот, Северна Каролина, а ло...

Силјановска Давкова:  На 8 мај очекувам „политички вулкан“

Силјановска Давкова: На 8 мај очекувам „политички вулкан“

Куманово, 29 април 2024 (МИА) - „Македонија горда“ и „Македонија твоја“ се сијамски близнаци, логичн...

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата  за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата  за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

29 април 2024  Караванот на Д...

Ахмети: Ние филозофијата ја градиме како во Европа

Ахмети: Ние филозофијата ја градиме како во Европа

Тетово, 29 април 2024 (МИА) - Во рамки на кампањата за парламентарните избори, претседателот на ДУИ...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

30 Април 2024 Њујорк – Најавена е итна седница на Советот за безбедност на...

Битиќи:  Со мултикултурализам, толеранција и повисоки плати и пензии ќе го поразиме национализмот

Битиќи: Со мултикултурализам, толеранција и повисоки плати и пензии ќе го поразиме национализмот

29 април 2024  „На парламентарните избори на 8-ми мај се о...

Image

Остани поврзан