• четврток, 18 јули 2024
Пакета би можел да му се приклучи на Манчестер Сити

Пакета би можел да му се приклучи на Манчестер Сити

Манчестер, 1 април 2024 (МИА) -  Офанзивниот играч за врска на Вест Хем, Лукас Пакета би можел...

Довербата во Тен Хаг почнува да се исцрпува

Довербата во Тен Хаг почнува да се исцрпува

Манчестер, 1 април 2024 (МИА) - Разочарувачката серија на Манчестер Јунајтед веќе се гледа како лош...

Притисок во Челси: Дел од играчите сакаат Покетино да си замине

Притисок во Челси: Дел од играчите сакаат Покетино да си замине

Лондон, 1 април 2024 (МИА) - Челси одигра уште еден лош натпревар, откако тимот не успеа да го побед...

Реакција на изнесени ставови на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на изнесени ставови на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 1 април 2024 Писмена реакција на носителот на ИЕ 4, Венко Филипче, на интервјуто на...

Тренчевска: И со претходните достигнувања, и со актуелната изборна програма докажавме дека работниците се на прво место

Тренчевска: И со претходните достигнувања, и со актуелната изборна програма докажавме дека работниците се на прво место

Скопје, 1 април 2024 Дополнителната заменичка министерка за труд и социјална политика, Јова...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

2 април 2024  Скопје - Пред претседателот на Собранието, Јован Митреск...

Маричиќ: Ова се избори за членство на нашата држава во ЕУ

Маричиќ: Ова се избори за членство на нашата држава во ЕУ

Скопје, 1 април 2024 „Крајната цел на овие избори е што ќе се случува во следните четири го...

Палестинските членови на израелскиот парламент ја отфрлаат очекуваната забрана за Ал Џезира

Палестинските членови на израелскиот парламент ја отфрлаат очекуваната забрана за Ал Џезира

Тел Авив, 1 април 2024 (МИА) – Мансур Абас, лидер на Обединетата арапска листа (УАЛ), изјави во Кнес...

Костадиновска Стојчевска: Синдикатот да не дезинформира, туку да потврди дека културните работници за мартовската плата ќе добијат највисоко покачување

Костадиновска Стојчевска: Синдикатот да не дезинформира, туку да потврди дека културните работници за мартовската плата ќе добијат највисоко покачувањ...

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Синдикатот да не дезинформира, туку да потврди дека културните работниц...

Во Америка регистриран случај на птичји грип кај човек

Во Америка регистриран случај на птичји грип кај човек

Атланта, 1 април 2024 (МИА) – Еден човек во Тексас официјално се заразил со птичји грип Х5Н1, инфекц...

Нов рекорд: Научници 48 секунди одржаа температура од 100 милиони степени

Нов рекорд: Научници 48 секунди одржаа температура од 100 милиони степени

Сеул, 1 април 2024 (МИА) – Научници во Јужна Кореја успеаја за време на експеримент со нуклеарна фуз...

Почина актерот Мустафа Јашар

Почина актерот Мустафа Јашар

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - На 77-годишна возраст денеска почина...

Тошковски: Дисциплинска постапка за помошник министер во МВР поради пропусти во нарачките на обрасци за лични документи

Тошковски: Дисциплинска постапка за помошник министер во МВР поради пропусти во нарачките на обрасци за лични документи

Скопје, 1 април 2024 (МИА) – Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски отпочна дисипл...

Николоски: Потребна е реформа во судскиот и обвинителскиот систем

Николоски: Потребна е реформа во судскиот и обвинителскиот систем

Скопје, 1 април 2024 Во вечерашнат...

МИА Најави – свет

МИА Најави – свет

2 Април 2024 Светски ден посветен на лицата со аутизам Вилнус – Сре...

Image

Остани поврзан