• вторник, 05 март 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

12 февруари 2024 Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја одржи 1...

Обвинителство постапува за случајот на физички напад од две малолетнички врз друго девојче

Обвинителство постапува за случајот на физички напад од две малолетнички врз друго девојче

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Јавен обвинител од Одделението за малолетни сторители на кривични д...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 февруари 2024 Дубаи - Во Обединети Арапски емирати почнува тридневниот С...

Туск: Трамп донекаде е во право, Европа не смее да се потпира на САД

Туск: Трамп донекаде е во право, Европа не смее да се потпира на САД

Варшава, 11 февруари 2024 (МИА) – Премиерот на Полска, Доналд Туск денеска изјави дека поранешниот а...

Работнички го совлада Еуро Никел во кошаркарското дерби

Работнички го совлада Еуро Никел во кошаркарското дерби

  Кавадарци, 11 февруари 2024 (МИА) – Скопски Работнички го совлада вечерва Еуро Никел...

Тошковски: Решението на проблемот со личните документи е измена на два закона

Тошковски: Решението на проблемот со личните документи е измена на два закона

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) – Ако има политичка волја за еден ден ќе се реши проблемот со личните...

Бајден побара од Нетанјаху гаранции за безбедноста на населението во Рафа

Бајден побара од Нетанјаху гаранции за безбедноста на населението во Рафа

Вашингтон, 11 февруари 2024 (МИА) – Американскиот претседател Џо Бајден во денешниот телефонски разг...

Си-ен-ен: Обложувалниците во Лас Вегас типуваат и за Мишел Обама како можен кандидат за претседател на САД

Си-ен-ен: Обложувалниците во Лас Вегас типуваат и за Мишел Обама како можен кандидат за претседател на САД

Вашингтон, 11 февруари 2024 (МИА) - Во изминатиот период, необичен кандидат за претседател на САД зе...

У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

  Тбилиси, 11 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот каратист Витомир Трајковски го освои в...

Во Драч запленети 34.000 електронски цигари од Италија наменети за Косово

Во Драч запленети 34.000 електронски цигари од Италија наменети за Косово

Тирана, 12 февруари 2024 (МИА) – Царинските работници во албанскиот пристанишен град Драч заплениле...

Санкционирани 89 возачи на подрачје на општина Струмица

Санкционирани 89 возачи на подрачје на општина Струмица

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Секторот за сообраќајни работи при Одделот за униформирана полиција...

ЕУ: Сенегал треба да ги гарантира основните слободи

ЕУ: Сенегал треба да ги гарантира основните слободи

Брисел, 11 февруари 2024 (МИА) – Европската Унија денеска ги повика властите во Сенегал да ги гарант...

Арсенал со триумфот над Вест Хем ја израмни највисоката гостинска победа

Арсенал со триумфот над Вест Хем ја израмни највисоката гостинска победа

  Лондон, 11 февруари 2024 (МИА) – Во натпреварот од 24 коло во Премиер лигата меѓу лон...

Поситни одрони на патот Берово - Виница

Поситни одрони на патот Берово - Виница

Берово, 11 февруари 2024 (МИА) - Дождот кој започна да паѓа попладнево во Пијанечко-Малешевскиот рег...

Албанската полиција уапси измамник кој за 215.000 евра ветил бугарски пасош и акции во турска компанија

Албанската полиција уапси измамник кој за 215.000 евра ветил бугарски пасош и акции во турска компанија

Тирана, 11 февруари 2024 (МИА) – Албанската полиција во Тирана уапси вработен во банка поради што пр...

Image

Остани поврзан