• четврток, 18 јули 2024
Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено, 1:1 со Англиј...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 ноември 2023  Скопје - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенбе...

Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Со голот на Енис Барди во 41. минута, македонската фудбалска репрезе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 ноември 2023 Белград - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во...

Орпо: Финска можеби ќе треба да преземе дополнителни активности на границата со Русија

Орпо: Финска можеби ќе треба да преземе дополнителни активности на границата со Русија

Хелсинки, 20 ноември 2023 (МИА) – Премиерот на Финска, Петери Орпо денеска изјави дека Хелсинки може...

Северна Кореја следните денови ќе лансира сателит

Северна Кореја следните денови ќе лансира сателит

Пјонгјанг, 20 ноември 2023 (МИА) – Северна Кореја денеска ја извести Јапонија дека планира да лансир...

Лукашенко ја повика Србија да каже каков однос сака со Белорусија

Лукашенко ја повика Србија да каже каков однос сака со Белорусија

Белград, 20 ноември 2023 (МИА) - Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко денеска ја повика...

Столтенберг во посета на Србија

Столтенберг во посета на Србија

Белград, 20 ноември 2023 (МИА) – Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг вечерва допатува во...

Агелер: Сите со кои разговарам знаат кои се корумпирани актери во земјава, се надевам институциите ќе преземат мерки

Агелер: Сите со кои разговарам знаат кои се корумпирани актери во земјава, се надевам институциите ќе преземат мерки

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Нема правна обврска за институциите да преземат акција, но се надева...

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека инцидентот што го предизвика Левица...

Хрватски дипломат прогласен за персона нон грата во Србија

Хрватски дипломат прогласен за персона нон грата во Србија

Белград, 20 ноември 2023 (МИА) - Министерството за надворешни работи на Србија денеска го прогласи з...

Ангеловски: Знаеме што значи Кузмановски за клубот и за градот

Ангеловски: Знаеме што значи Кузмановски за клубот и за градот

Битола, 20 ноември 2023 (МИА) – Тренерот на Еурофарм Пелистер, Бранислав Ангеловски е задоволен од з...

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Селекторите на македонската и на англиската фудбалска репрезентација...

Модриќ е подготвен да се пресели во Саудиска Арабија следното лето

Модриќ е подготвен да се пресели во Саудиска Арабија следното лето

Мадрид, 20 ноември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ донесе одлука...

Валанс: На Џонсон му беше тешко да ги разбере научните податоци поврзани со ковид-пандемијата

Валанс: На Џонсон му беше тешко да ги разбере научните податоци поврзани со ковид-пандемијата

Лондон, 20 ноември 2023 (МИА) - Поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон, тешко се спра...

Image

Остани поврзан