• четврток, 18 јули 2024
Пожар на патот кон село Сирково 

Пожар на патот кон село Сирково 

Росоман, 22 август 2023 (МИА) - Активен пожар има на патот кон росоманското село Сирково, напиша веч...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 август 2023    Скопје - Прес-конференција на вицепреми...

Полициските хеликоптери исфрлија над 80 тони вода, продолжува гасењето на пожарот во близина на Богомила

Полициските хеликоптери исфрлија над 80 тони вода, продолжува гасењето на пожарот во близина на Богомила

Скопје, 22 август 2023 (МИА) - Одделот за воздухопловни единици при МВР дејствува во реонот на плани...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

23 август 2023 Келн - Почнува Меѓународниот саем за видео игри „Gamescom“.

Шпанскиот крал Фелипе му го врачи мандатот за формирање влада на лидерот на конзервативците,  Алберто Нунес Феихо

Шпанскиот крал Фелипе му го врачи мандатот за формирање влада на лидерот на конзервативците, Алберто Нунес Феихо

Мадрид, 22 август 2023 (МИА) - Шпанскиот крал Фелипе Шести му го врачи мандатот за формирање влада н...

Градоначалникот Куртовски прими претставници на ФК „Радика

Градоначалникот Куртовски прими претставници на ФК „Радика" на реканците во Италија

Дебар, 22 август 2023 (МИА) - Градоначалникот на општина Маврово и Ростуше Медат Куртовски денеска в...

Спасени сите осум лица од заглавената жичница во Пакистан

Спасени сите осум лица од заглавената жичница во Пакистан

Исламабад, 22 август 2023 (МИА) - Пакистанската армија денеска спаси шест деца и двајца возрасни, ко...

Вински музеј Кавадарци ќе ги донира за младиот Леонид средствата од хуманитарната изложба ,,Од дете за дете

Вински музеј Кавадарци ќе ги донира за младиот Леонид средствата од хуманитарната изложба ,,Од дете за дете"

Кавадарци, 22 август 2023 (МИА) - Вински музеј Кавадарци ќе ги донира за младиот Леонид, финансискит...

Путин: Процесот на дедоларизација во БРИКС е неповратен

Путин: Процесот на дедоларизација во БРИКС е неповратен

Јоханезбург, 22 август 2023 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека процесот...

Шаќири: Поголем дел од учебниците за трето и шесто и сите учебници за другите одделенија ќе ги има на 1 септември

Шаќири: Поголем дел од учебниците за трето и шесто и сите учебници за другите одделенија ќе ги има на 1 септември

Скопје, 22 август 2023 (МИА) – Сите учебници за прво, второ, четврто, п...

Кулеба: Украина нема да потпише договор за отстапување на дел од територијата

Кулеба: Украина нема да потпише договор за отстапување на дел од територијата

Киев, 22 август 2023 (МИА) - Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба ја отфрли можно...

Во прекин сообраќајот преку теснецот Дарданели поради пожар

Во прекин сообраќајот преку теснецот Дарданели поради пожар

Анкара, 22 август 2023 (МИА) - Поморскиот сообраќај од Егејското Море до Мраморното Море преку тесне...

Марош Шефчович именуван за нов извршен потпретседател на Европската комисија

Марош Шефчович именуван за нов извршен потпретседател на Европската комисија

Брисел, 22 август 2023 (МИА) – Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска...

Џачка: Потребен е јасен сигнал, ЕУ треба да дефинира прелиминарна временска рамка за интеграција на регионот

Џачка: Потребен е јасен сигнал, ЕУ треба да дефинира прелиминарна временска рамка за интеграција на регионот

Тирана, 22 август 2023 (МИА) - Министерката за Европа и надворешни работи на Албанија, Олта Џачка уч...

Антоновски: Цената е Македонија, цената не е дали на власт ќе биде Мицкоски или Ковачевски, а политичките партии не го сфаќаат тоа

Антоновски: Цената е Македонија, цената не е дали на власт ќе биде Мицкоски или Ковачевски, а политичките партии не го сфаќаат тоа

Скопје, 22 август 2023 (МИА) – Ако размислуваме за државен интерес, во ситуацијата тоа е влез во ЕУ,...

Image

Остани поврзан