• понеделник, 25 септември 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

5 јуни 2023  Скопје - Седница на собраниската Комисиј...

Јубилејна десетта шампионска титула за МЗТ Скопје Аеродром

Јубилејна десетта шампионска титула за МЗТ Скопје Аеродром

Битола, 4 јуни 2023 (МИА) – Екипата на МЗТ Скопје Аеродром по десетти пат го освои шампионскиот троф...

Отворена „Галерија под отворено небо“ во Чашка

Отворена „Галерија под отворено небо“ во Чашка

Велес, 4 јуни 2023 (МИА) - „Галерија под отворено небо “ викендов е поставена во центарот на Општина...

Клемен повеќе не е тренер на Монако

Клемен повеќе не е тренер на Монако

Монте Карло, 4 јуни 2023 (МИА) - Монако на својата официјална веб-страница објави дека Филип Клемен...

Поглаварите на МПЦ - ОА г.г. Стефан и на СПЦ г.Порфириј утре во Охрид ќе одржат заедничка архиерејска литургија

Поглаварите на МПЦ - ОА г.г. Стефан и на СПЦ г.Порфириј утре во Охрид ќе одржат заедничка архиерејска литургија

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) -  По повод годишнината од доделувањето на Томосот за автокефалност н...

Реакција на СПМ на интервјуто на претседателот Пендаровски

Реакција на СПМ на интервјуто на претседателот Пендаровски

Скопје, 4 јуни 2023 Кога претседател на држава предлага кршење на Устав и кога потпишува Укази за закони кои...

Нестабилно време во попладневните часови, поинтензивни процеси во петок и за викендот

Нестабилно време во попладневните часови, поинтензивни процеси во петок и за викендот

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) -Во текот на следната седмица во претпладневните часови времето ќе биде со...

Левица: Втор месец неисплатени плати на ваботените во Македонски Железници Транспорт

Левица: Втор месец неисплатени плати на ваботените во Македонски Железници Транспорт

Скопје, 4 јуни 2023 Вработените во Македонски Железници Транспорт веќе втор месец немаат зем...

Верстапен победи на шпанското Гран при

Верстапен победи на шпанското Гран при

Барселона, 4 јуни 2023 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на денешната трка возена за...

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Во казино на ул.„Јадранска магистрала“, во Скопје, две лица со закана од...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Р. (21) и В.М. (22), двајцата од Веле...

Северна Македонија и Албанија потпишаа договор за соработка во областа на  индустриската сопственост

Северна Македонија и Албанија потпишаа договор за соработка во областа на  индустриската сопственост

Тирана, 4 јуни 2023 (МИА) - Албанија и Северна Македонија потпишаа договор за соработка во областа н...

Детектор: Северна Македонија назадува во спроведувањето на реформите потребни за да го стигнеме европскиот стандард

Детектор: Северна Македонија назадува во спроведувањето на реформите потребни за да го стигнеме европскиот стандард

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Мнозинството граѓани сметаат дека Северна Македонија назадува во спровед...

Шефот на НАТО до Ердоган: Шведска ги исполни своите обврски кон Турција за влез во НАТО

Шефот на НАТО до Ердоган: Шведска ги исполни своите обврски кон Турција за влез во НАТО

Брисел, 4 јуни 2023 (МИА) - Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералнио...

Естонскиот претседател в среда во посета на Албанија

Естонскиот претседател в среда во посета на Албанија

Тирана, 4 јуни 2023 (МИА) - На покана на претседателот Бајрам Бегај, в среда во тридневна официјална...

Image

Остани поврзан