• понеделник, 22 јули 2024
Димитријевиќ: Кога се преселив во Казан, целосно го сменив мислењето за Русија

Димитријевиќ: Кога се преселив во Казан, целосно го сменив мислењето за Русија

Москва, 24 мај 2023 (МИА) – Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ призна дека...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 мај 2023  Скопје -...

СДСМ: Паралелната прослава на ВМРО-ДПМНЕ покажува колку лажни се повиците од Мицкоски за единство

СДСМ: Паралелната прослава на ВМРО-ДПМНЕ покажува колку лажни се повиците од Мицкоски за единство

24 мај 2023  Денеска македонската држава на достоинствен начин ги чествуваше Денот...

Изречени 149 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Изречени 149 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Скопје, 24 мај 2023 (МИА) - Санкционирани се 149 возачи на територијата...

Мбапе ќе добие 90 милиони евра од ПСЖ доколку не го напушти клубот на лето

Мбапе ќе добие 90 милиони евра од ПСЖ доколку не го напушти клубот на лето

Париз, 24 мај 2023 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе добие бонус од 90 милиони евра доколку...

За својата иднина во Рома, Мурињо ќе одлучува по финалето на Лига Европа

За својата иднина во Рома, Мурињо ќе одлучува по финалето на Лига Европа

Рим, 24 мај 2023 (МИА) - Жозе Мурињо ќе одлучи за својата иднина по крајот на сезоната. &nbs...

Извештај на „Фридом хаус“: Северна Македонија забележала напредок, но и поларизација

Извештај на „Фридом хаус“: Северна Македонија забележала напредок, но и поларизација

Скопје, 24 мај 2023 (МИА) - Во најновиот извештај „Нации во транзиција“...

Финален фудбалски турнир во младински категории во Делчево

Финален фудбалски турнир во младински категории во Делчево

Делчево, 24 мај 2023 (МИА) - Во Делчево денес се одигра финалниот фудбалски турнир во младинските ка...

Сајнц ја демантираше можноста да ја пропушти трката за ГН на Монако поради повреда

Сајнц ја демантираше можноста да ја пропушти трката за ГН на Монако поради повреда

Маранело, 24 мај 2023 (МИА) - Возачот на Ферари, Карлос Сајнц ги демантираше информациите дека може...

Државно - црковната делегација во Ватикан ја посети изложбата на македонскиот уметник Решат Амети

Државно - црковната делегација во Ватикан ја посети изложбата на македонскиот уметник Решат Амети

Ватикан, 24 мај 2023 (МИА) – Делегацијата на Република Северна Македонија попладневно ја посети изло...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 24 мај 2023 (МИА) - На 23.05.2023 во 14.25 часот во  СВР Струмица од Општа болница Струмица било...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: По примерот на Светите Кирил и Методиј должност ни е да ги одбраниме македонскиот идентитет и јазик

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: По примерот на Светите Кирил и Методиј должност ни е да ги одбраниме македонскиот идентитет и јазик

24 мај 2023  По примерот на Светите Кирил и Методиј соочени пред големи предизвици и на...

Лишени од слобода две лица, уценувале скопјанец со видеа со експлицитна содржина

Лишени од слобода две лица, уценувале скопјанец со видеа со експлицитна содржина

Скопје, 24 мај 2023 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје во...

Маж пронајден починат во неговиот дом во Аеродром

Маж пронајден починат во неговиот дом во Аеродром

Скопје, 24 мај 2023 (МИА) - Во стан на подрачјето на Аеродром, во Скопје, синоќа бил пронајден почин...

Навас сака да остане во Премиер лигата по завршувањето на позајмицата во Нотингем Форест

Навас сака да остане во Премиер лигата по завршувањето на позајмицата во Нотингем Форест

Лондон, 24 мај 2023 (МИА) - Голманот на ПСЖ, Кејлор Навас, кој е на позајмица во Нотингем Форест, пл...

Image

Остани поврзан