• сабота, 23 септември 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

20 мај 2023 Скопје - Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и ко...

СДСМ во посета на Македонска Каменица, Штип, Тетово и Кочани во рамки на активностите „Рамо до рамо, до победа“

СДСМ во посета на Македонска Каменица, Штип, Тетово и Кочани во рамки на активностите „Рамо до рамо, до победа“

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ и заменик претседателката Сањ...

Во населбата

Во населбата " Венец1" во Дебар ќе бидат целосно реконструирани пет улици

Дебар, 19 мај 2023 ( МИА) - Во населбата " Венец1" во Дебар целосно ќе бидат реконструирани пет улиц...

Доделени наградите за најдобрите десет матуранти во Делчево

Доделени наградите за најдобрите десет матуранти во Делчево

Делчево, 19 мај 2023 (МИА) - Во Делчево доделени наградите за најдобрите десет матуранти од Средното...

Сарацин: Уставните измени се дел од договорот со ЕУ, нема да има друга понуда на маса

Сарацин: Уставните измени се дел од договорот со ЕУ, нема да има друга понуда на маса

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Уставните измени се предуслов и се дел од договорот со ЕУ, затоа истите...

Во Белград повеќе десетици илади граѓани по третпат на протест „Србија против насилството“, блокиран мостот Газела

Во Белград повеќе десетици илади граѓани по третпат на протест „Србија против насилството“, блокиран мостот Газела

Белград, 19 мај 2023 (МИА) -Во Белград во 18 часот како што најавија од проевропската опозиција по т...

Во следните денови на состанокот на Г7 се очекува средба Бајден - Зеленски

Во следните денови на состанокот на Г7 се очекува средба Бајден - Зеленски

Хирошима, 19 мај 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе има средба со американск...

Поради високата инфлација реалните пензии во градовите во Албанија се намалиле за 6 отсто, во руралните средини останале непроменети

Поради високата инфлација реалните пензии во градовите во Албанија се намалиле за 6 отсто, во руралните средини останале непроменети

Тирана, 19 мај 2023 (МИА) - Албанските пензионери во најголем дел примаат исплати многу пониски од п...

Данска ќе обучува украински пилоти Ф-16 откако таков потег одобрија САД

Данска ќе обучува украински пилоти Ф-16 откако таков потег одобрија САД

Копенхаген, 19 мај 2023 (МИА) -   Данска ќе помогне во обуката на украински пилоти за борбениот...

Концерт на „Фолтин“ во Тирана

Концерт на „Фолтин“ во Тирана

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Музичкиот состав „Фолтин“ на покана од Културно - информативниот центар...

Прв регионален состанок на Источна Европа и Централна Азија на парламентарната мрежа UNITE за глобално здравје

Прв регионален состанок на Источна Европа и Централна Азија на парламентарната мрежа UNITE за глобално здравје

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Заменик претседателот на Комисијата за здравство на Собранието на Републ...

Русија забрани влез на 500 Американци, на листата е и Барак Обама

Русија забрани влез на 500 Американци, на листата е и Барак Обама

Вашингтон, 19 мај 2023 (МИА) -   Руските власти денеска соопштија  дека забраниле влез на...

А5- Конференција: Медиумската писменост ја јакне демократската отпорност на општеството од штетни влијанија

А5- Конференција: Медиумската писменост ја јакне демократската отпорност на општеството од штетни влијанија

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Медиумската писменост ја јакне демократската отпорност на општеството од...

Тим Скот, единствениот црн републиканец во американскиот Сенат, ќе се бори за номинација на партијата за претседател на САД

Тим Скот, единствениот црн републиканец во американскиот Сенат, ќе се бори за номинација на партијата за претседател на САД

Вашингтон, 19 мај 2023 (МИА) -   Тим Скот, единствениот афроамериканец од Републиканската парти...

Вучиќ: Очекуваат Косово да го предадеме на тацна, прават проблеми затоа што рековме дека нема тоа да се случи

Вучиќ: Очекуваат Косово да го предадеме на тацна, прават проблеми затоа што рековме дека нема тоа да се случи

Панчево, 19 мај 2023 (МИА) -  Српскиот претседател Александар Вучиќ, денеска изјави дека се оче...

Image

Остани поврзан