• сабота, 30 септември 2023
МИА најави МКД

МИА најави МКД

2 мај 2023  Скопје - Грчката амбасадорка, Софија Филипиду во посета на Собранието на Република Северна М...

Бектеши: На ВМРО-ДПМНЕ треба да и е јасно, без Коридорот 8 нема туризам и економски развој

Бектеши: На ВМРО-ДПМНЕ треба да и е јасно, без Коридорот 8 нема туризам и економски развој

Скопје, 1 мај 2023 (МИА) -Над пет километри колона од автомобили на патниот правец Кичево-Гостивар!...

Андреевски за индицентот во Каламарија: Политиката се обиде да ја победи уметноста, благодарност до сите кои застанаа на страната на уметноста

Андреевски за индицентот во Каламарија: Политиката се обиде да ја победи уметноста, благодарност до сите кои застанаа на страната на уметноста

Скопје, 1 мај 2023 (МИА) - Политиката, како и многу пати до сега, се обиде да ја победи уметноста. С...

Властите на ЈАР го повикуваат Путин да не доаѓа на самитот на БРИКС бидејќи може да биде уапсен

Властите на ЈАР го повикуваат Путин да не доаѓа на самитот на БРИКС бидејќи може да биде уапсен

Вашингтон, 1 мај 2023 (МИА) -Властите на Јужна Африка воделе преговори со Москва за да изнајдат начи...

Рафаел Надал ќе настапи на Ролан Гарос

Рафаел Надал ќе настапи на Ролан Гарос

Мадрид, 1 мај 2023 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал навреме ќе биде подготвен за настап на ово...

Кошаркарите на Реал бараат дополнително обезбедување за гостувањето во Белград

Кошаркарите на Реал бараат дополнително обезбедување за гостувањето во Белград

Белград, 1 мај 2023 (МИА) – Шпанскиот кошаркарски клуб Реал побара да има дополнително обезбедување...

Затруени тројца рудари во јама во рудник во Добрево, Пробиштипско

Затруени тројца рудари во јама во рудник во Добрево, Пробиштипско

Скопје, 1 мај 2023 (МИА) - Тројца рудари се затруле вчера во јама во рудник во село Добрево, Пробишт...

Пациент во Геријатриската болница во Скопје починал по пад од висина

Пациент во Геријатриската болница во Скопје починал по пад од висина

Скопје, 1 мај 2023 (МИА) - Седумдесет и осумгодишен пациент во Специјализираната болница за геријатр...

Тројца повредени откако возило излета од автопатот Тетово - Скопје

Тројца повредени откако возило излета од автопатот Тетово - Скопје

Тетово, 1 мај 2023 (МИА) - Возач и двајца сопатници се повредени откако...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 1 мај 2023 (МИА) - На 30.04.2023 во 13,10  часот во с.Форино, гостиварско, од полициски службени...

За Полска, проширувањето кон Западен Балкан е еден од 4-те приоритети во ЕУ

За Полска, проширувањето кон Западен Балкан е еден од 4-те приоритети во ЕУ

Варшава, 1 мај 2023 (МИА) - Претседателот на Полска Анджеј Дуда денеска по повод 19-годишнината од в...

Македонските кошаркари во група со Естонија, Чешка и Израел за настап на Олимпијадата во Париз 

Македонските кошаркари во група со Естонија, Чешка и Израел за настап на Олимпијадата во Париз 

Манила, 1 мај 2023 (МИА) - Македонската машка кошаркарска репрезентација денеска со жрепка во главни...

Главниот обвинител на Бугарија бил цел за убиство, тврди заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов

Главниот обвинител на Бугарија бил цел за убиство, тврди заменик-главниот обвинител Борислав Сарафов

Софија, 1 мај 2023 (МИА) - Главниот обвинител на Бугарија бил цел на убиство, изјави заменик-главнио...

Завојуваните генерали во Судан се согласија да испратат претставници на разговори, изјави висок претставник на ОН

Завојуваните генерали во Судан се согласија да испратат претставници на разговори, изјави висок претставник на ОН

Картум, 1 мај 2023 (МИА) - Завојуваните генерали во Судан се согласија да испратат свои претставници...

Џафери и координаторите утре ќе се договараат за презентација на Договорот со „Бехтел и Енка“ во Собранието

Џафери и координаторите утре ќе се договараат за презентација на Договорот со „Бехтел и Енка“ во Собранието

Скопје, 1 мај 2023 (МИА) - Во Собранието утре се очекува да се одржи координативна средба на претсед...

Image

Остани поврзан