• вторник, 16 јули 2024
Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Мицкоски од Вашингтон: Иднината на регионот е економската соработка и инвестициите

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Премиерот Христијан Мицкоски во Вашингтон, заедно со претседателите на...

Мицкоски од Вашингтон: Со новата Влада почнаа реформите, инвестициите, дигиталната трансформација, за подобар животен стандард 

Мицкоски од Вашингтон: Со новата Влада почнаа реформите, инвестициите, дигиталната трансформација, за подобар животен стандард 

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Во рамки на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Репуб...

Мицкоски на средба со високи американски претставници во Вашингтон, потврдена поддршката од САД

Мицкоски на средба со високи американски претставници во Вашингтон, потврдена поддршката од САД

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицко...

Мицкоски: Ќе бидеме дел од одбележувањето на 75 години од НАТО, ќе имаме средби со државници, со бизнисмени и со дијаспората, а ќе најавиме и нова инвестиција

Мицкоски: Ќе бидеме дел од одбележувањето на 75 години од НАТО, ќе имаме средби со државници, со бизнисмени и со дијаспората, а ќе најавиме и нова инв...

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска од Вашингтон во виде...

Гаши ќе се сретне со романската амбасадорка и претставници на Стопанската комора на Северозападна Македонија

Гаши ќе се сретне со романската амбасадорка и претставници на Стопанската комора на Северозападна Македонија

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши денеска ќе ја има средба со Адела...

Орбан пристигна во Киев, ден откако Унгарија го презеде претседателството со ЕУ

Орбан пристигна во Киев, ден откако Унгарија го презеде претседателството со ЕУ

Киев, 2 јули 2024 (МИА)  - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска пристигна во посета на Киев,...

Муцунски во Дубровник на средби со Радман, Кулеба и Лајчак, интегрирањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ во фокусот на разговорите

Муцунски во Дубровник на средби со Радман, Кулеба и Лајчак, интегрирањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ во фокусот на разговорите

Скопје, 29 јуни 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски,...

Муцунски во Брисел на средби со европарламентарците Мекалистер, Ќучук и Стрик

Муцунски во Брисел на средби со европарламентарците Мекалистер, Ќучук и Стрик

Скопје, 26 јуни 2024 Министерот за надворешни работи и надворешна...

Во беровско Русиново почнуваат Трујчинденски Русински Средби 2024

Во беровско Русиново почнуваат Трујчинденски Русински Средби 2024

Берово, 23 јуни 2024 (МИА) - Света Троица како верски празник за жителите на беровското село Русинов...

Филипче: Ќе ја отвориме работата на комисиите – политиките ќе се градат врз основа на широка стручна дебата

Филипче: Ќе ја отвориме работата на комисиите – политиките ќе се градат врз основа на широка стручна дебата

Скопје, 21 јуни 2024 Венко Филипче, кандидат за претседател на СДСМ, вчера во Куманово пред...

Венко Филипче: Ќе водам со пример и ќе барам сите функционери да го следат мојот модел на работа

Венко Филипче: Ќе водам со пример и ќе барам сите функционери да го следат мојот модел на работа

Скопје, 20 јуни 2024  Венко Филипче, кандидатот за претседател на СДСМ, вчера се сретна...

Гаши ќе се сретне со турскиот амбасадор Улусој и со словенечкиот амбасадор Прескер

Гаши ќе се сретне со турскиот амбасадор Улусој и со словенечкиот амбасадор Прескер

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република С...

Папата Франциск во рамки на Самитот на Г7 ќе се сретне со Бајден, Зеленски, Макрон и Ердоган

Папата Франциск во рамки на Самитот на Г7 ќе се сретне со Бајден, Зеленски, Макрон и Ердоган

Рим, 13 јуни 2024 (МИА) - Папата Франциск во рамки на Самитот на Г7 во јужното италијанско одморалиш...

Блинкен во Тел Авив на средби со претставници на израелската опозиција

Блинкен во Тел Авив на средби со претставници на израелската опозиција

Тел Авив, 11 јуни 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе разговара со...

Средба на претседателот на Собранието Гаши со Агелер, Улман и со Дуџак

Средба на претседателот на Собранието Гаши со Агелер, Улман и со Дуџак

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Африм Гаши денеска ќе оствари средба со ам...

Image

Остани поврзан