• недела, 21 јули 2024
Општина Ѓорче Петров и Црвениот крст со акција за делење флаширана вода во централниот парк

Општина Ѓорче Петров и Црвениот крст со акција за делење флаширана вода во централниот парк

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) - Општина Ѓорче Петров и волонтери од Црвениот крст во паркот во Ѓорче Пе...

Нема недостаток на крв, информираат од Службата за трансфузиона медицина Куманово

Нема недостаток на крв, информираат од Службата за трансфузиона медицина Куманово

Куманово, 10 јули 2024 (МИА) - Службата за трансфузиона медицина располага со доволен број на крвни...

Хуманитарна акција – „Подај рака-хумана општина Илинден”

Хуманитарна акција – „Подај рака-хумана општина Илинден”

Скопје, 2 јули 2024 Општина Илинден и оваа година ја спроведува хуманитарната акција за дона...

Акција за отплата на долгови без пресметка на камата до 31 јули 2024 година

Акција за отплата на долгови без пресметка на камата до 31 јули 2024 година

Скопје, 1 јули 2024 ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста и граѓаните на...

Акција за отстранување диви депонии низ градот Скопје

Акција за отстранување диви депонии низ градот Скопје

Скопје, 29 јуни 2024 - Инспекторатот на Град Скопје со екипите на ЈП Комунална хигиена Скопј...

Пакомак со акција „Биди зелен, не биди „зелен““ на Д Фестивал

Пакомак со акција „Биди зелен, не биди „зелен““ на Д Фестивал

Скопје 29 јуни 2024 (МИА) - Под слоганот „Биди зелен, не биди „зелен““ овој викенд Пакомак ќе присус...

Спасен англиски тирист, кој од карпа паднал во Охридско Езеро (ДПЛ)

Спасен англиски тирист, кој од карпа паднал во Охридско Езеро (ДПЛ)

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Спасено е лицето, кое попладнево паднало о...

Спасен повреден странски турист во Охрид кој паднал во тешко пристапен терен кај „Десарет“

Спасен повреден странски турист во Охрид кој паднал во тешко пристапен терен кај „Десарет“

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Едно лице, странски државјанин, денеска па...

Галант: Израел е подготвен за „секаква акција што може да биде неопходна во Газа, Либан и дополнителни подрачја“

Галант: Израел е подготвен за „секаква акција што може да биде неопходна во Газа, Либан и дополнителни подрачја“

Тел Авив, 23 јуни 2024 (МИА) - Израел е подготвен за „секаква акција што може да биде неопходна во Г...

Волонтерите на Црвен крст Делчево реализираа акција за справуваа со топлотниот бран

Волонтерите на Црвен крст Делчево реализираа акција за справуваа со топлотниот бран

Делчево, 22 јуни 2024 (МИА) - Во Делчево беше спроведена активност за справување со топлотниот бран...

Акција на косовската полиција во Зубин Поток во северно Косово, запленето оружје и уапсено едно лице

Акција на косовската полиција во Зубин Поток во северно Косово, запленето оружје и уапсено едно лице

Приштина, 13 јуни 2024 (МИА) – Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља објави дека во...

Крводарителска акција во штипски Дом на млади под мото „Биди хуман како Тоше“

Крводарителска акција во штипски Дом на млади под мото „Биди хуман како Тоше“

Штип, 6 јуни 2024 (МИА) - Во Дом на млади во Штип вечерва ќе се пеат песните на Тоше Проески, а...

„Не биди ѓубре” акција за чистење на општина Кисела Вода

„Не биди ѓубре” акција за чистење на општина Кисела Вода

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - На Светскиот ден на животната средина се одржа заедничка еколошка акција...

Крводарителска акција во Кавадарци, обезбедени 39 крвни единици 

Крводарителска акција во Кавадарци, обезбедени 39 крвни единици 

Кавадарци, 30 мај 2024 (МИА) - Триесет и девет крвни единици беа обезбедени во денешната доброволна...

Педесет и осум крвни единици обезбедени во крводарителска акција во Кавадарци 

Педесет и осум крвни единици обезбедени во крводарителска акција во Кавадарци 

Кавадарци, 23 мај 2024 (МИА) - Педесет и осум крвни единици се обезбедени во денешната доброволна кр...

Image

Остани поврзан