• четврток, 18 јули 2024
Без струја утре Сарај, Илинден, Аеродром и Центар

Без струја утре Сарај, Илинден, Аеродром и Центар

Скопје, 17 јули 2024 (МИА) - Без струја утре ќе останат делови од општините Сарај, Илинден, Аеродром...

Општина Аеродром: Аплицирајте за еднократна парична помош за прваче

Општина Аеродром: Аплицирајте за еднократна парична помош за прваче

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Општина Аеродром и оваа година ќе доделува еднократна парична помош за...

Дел од аеродромот во Катанија затворен поради вулканската пепел од Етна

Дел од аеродромот во Катанија затворен поради вулканската пепел од Етна

Катанија, 5 јули 2024 (МИА) - Управата на аеродромот во италијанскиот град Катанија соопшти дека дел...

Без струја утре дел од општините Аеродром и Центар

Без струја утре дел од општините Аеродром и Центар

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Од „ЕВН Македонија“ АД добиено е известување дека утре без електрична ен...

Поранешен грчки министер избришан од пратеничката група на Нова демократија поради насилно однесување кон вработен на аеродром

Поранешен грчки министер избришан од пратеничката група на Нова демократија поради насилно однесување кон вработен на аеродром

Атина, 3 јули 2024 (МИА) – Пратеникот од Нова демократија и поранешен министер Лефтерис Авгенакис е...

Општина Аеродром: Доколку граѓаните забележат паднати дрвја врз автомобили или други објекти, да пријават во полиција

Општина Аеродром: Доколку граѓаните забележат паднати дрвја врз автомобили или други објекти, да пријават во полиција

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Општина Аеродром соопшти дека мобилни екипи се излезени на терен и вршат...

Муцунски ја презеде функцијата министер за надворешни работи од Османи, функцијата градоначалник ја предаде на Дејан Митески

Муцунски ја презеде функцијата министер за надворешни работи од Османи, функцијата градоначалник ја предаде на Дејан Митески

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Во Министерството за надворешни работи денеска беше извршено примопреда...

Се урна покривот на аеродромот во Њу Делхи, еден загинат, летовите откажани

Се урна покривот на аеродромот во Њу Делхи, еден загинат, летовите откажани

Њу Делхи, 28 јуни 2024 (МИА) - Покривот на меѓународниот аеродром „Индира Ганди“ во индиската престо...

Без струја утре делови од општините Аеродром, Ѓорче Петров, Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Аеродром, Ѓорче Петров, Кисела Вода

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Без струја утре ќе бидат делови од скопските општини Аеродром, Ѓорче Пе...

Општина Аеродром без вода поради дефект на водоводната мрежа во близина на ТЦ Лиса во Реонски Центар Аеродром

Општина Аеродром без вода поради дефект на водоводната мрежа во близина на ТЦ Лиса во Реонски Центар Аеродром

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Поради дефект на водоводната мрежа во близина на Трговскиот центар Лиса...

Паднати дрвја, искршени гранки и поплавени дел од улиците во Аеродром

Паднати дрвја, искршени гранки и поплавени дел од улиците во Аеродром

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Силното невреме проследено со пороен дожд што попладнево го зафати Скоп...

Повторно отворен аеродромот во Нова Каледонија

Повторно отворен аеродромот во Нова Каледонија

Париз, 16 јуни 2024 (МИА) - Главниот аеродром на француската прекуморска територија Нова Каледонија...

Град Скопје: Продолжуваат градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Лисец“ во Аеродром

Град Скопје: Продолжуваат градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа на ул. „Лисец“ во Аеродром

15 јуни 2024  Град Скопје и скопското јавно претпријатие Водовод и канализација, контин...

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одржување на атлетска трка

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одржување на атлетска трка

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Посебен соообраќаен режим ќе биде воведен утре од 06:30 до 11:30 часот в...

Без струја утре делови од општините Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров и Кисела Вода

Без струја утре делови од општините Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров и Кисела Вода

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Поради технички зафати во електро - дистрибутивната мрежа, утре без елек...

Image

Остани поврзан