• недела, 14 јули 2024
Анкета: Бени Ганц би го победил Нетанјаху доколку изборите во Израел се одржат денеска

Анкета: Бени Ганц би го победил Нетанјаху доколку изборите во Израел се одржат денеска

Тел Авив, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Партијата за национално единство Бени Ганц би го поб...

Блинкен разговараше со Галант и Ганц за предлогот за примирје во Газа

Блинкен разговараше со Галант и Ганц за предлогот за примирје во Газа

Вашингтон/Тел Авив, 3 јуни 2024 (МИА)  - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен разговар...

Ганц: Одлуката на МКС е злосторство од историски размери

Ганц: Одлуката на МКС е злосторство од историски размери

Ерусалим, 20 мај 2024 (МИА) - Израелскиот министер и член на воениот кабинет, Бени Ганц, денеска ја...

Нетанјаху го обвини Ганц дека  „му дал ултиматум на премиерот, наместо на Хамас

Нетанјаху го обвини Ганц дека „му дал ултиматум на премиерот, наместо на Хамас"

Тел Авив, 19 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го обвини својот коалициски пар...

Ганц: Израел ќе влезе во Рафа и ќе се врати во Кан Јунис

Ганц: Израел ќе влезе во Рафа и ќе се врати во Кан Јунис

Ерусалим, 11 април 2024 (МИА) - Членот на израелскиот воен кабинет, Бени Ганц изјави денеска дека Ха...

Потрес во израелскиот Воен кабинет поради несогласувањата меѓу Нетанјаху и Ганц

Потрес во израелскиот Воен кабинет поради несогласувањата меѓу Нетанјаху и Ганц

Тел Авив, 3 март 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му наложил на израелскиот амбас...

Ганц: Војната против Хамас може да трае една генерација, заложниците ни се приоритет

Ганц: Војната против Хамас може да трае една генерација, заложниците ни се приоритет

Тел Авив, 29 јануари 2024 (МИА) - Војната на Израел против Хамас би можела да трае една генерација,...

Ганц: Ситуацијата на северната граница на Израел со Либан мора да се промени

Ганц: Ситуацијата на северната граница на Израел со Либан мора да се промени

Ерусалим, 27 декември 2023 (МИА) - Израелскиот министер Бени Ганц денеска изјави дека ситуацијата на...

Санчез во разговор со Ганц: Израел има право да се брани , но смртта на цивилите е неподнослива

Санчез во разговор со Ганц: Израел има право да се брани , но смртта на цивилите е неподнослива

Дубаи, 1 декември 2023 (МИА) – Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска разговарал со членот на израел...

Ганц: Воената акција во Газа ќе продолжи

Ганц: Воената акција во Газа ќе продолжи

Тел Авив, 24 ноември 2023 (МИА) - Израелските одбранбени сили ќе ги обноват борбите во Газа по четир...

Ганц: Сè што прави воениот кабинет има за цел враќање на заложниците дома

Ганц: Сè што прави воениот кабинет има за цел враќање на заложниците дома

Тел Авив, 18 ноември 2023 (МИА) – Израелскиот министер и член на воениот кабинет, Бени Ганц, попладн...

Ганц: Борбите во Газа ќе продолжат и доколку Израел се согласи на хуманитарни паузи

Ганц: Борбите во Газа ќе продолжат и доколку Израел се согласи на хуманитарни паузи

Тел Авив, 14 ноември 2023 (МИА) – Израелскиот министер и член на воениот кабинет, Бени Ганц, денеска...

Ганц: Израел е во војна на неколку фронтови, иако фокусот е на Газа

Ганц: Израел е во војна на неколку фронтови, иако фокусот е на Газа

Тел Авив, 7 ноември 2023 (МИА) - Израелскиот министер Бени Ганц денеска изјави дека Израел е во војн...

Ганц: секој напад на Хезболах врз израелските наоѓалишта на гас може да предизвика војна

Ганц: секој напад на Хезболах врз израелските наоѓалишта на гас може да предизвика војна

Ерусалим, 22 август 2022 (МИА) - Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц денеска предупреди дека секо...

Средба на палестинскиот лидер Абас со израелскиот министер за одбрана Ганц пред посетата на Бајден на регионот

Средба на палестинскиот лидер Абас со израелскиот министер за одбрана Ганц пред посетата на Бајден на регионот

Рамала, 8 јули 2022 година (МИА) - Палестинскиот претседател Махмуд Абас и израелскиот министер за одбр...

Image

Остани поврзан