• четврток, 18 јули 2024
Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски

29 јануари 2024 На 8ми мај ќе нема кој да го изгаси светлото во СДС, со Ковачевски Македониј...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

30 јануари 2024 Брисел - Евростат ќе ја објави првата проценка за бруто дом...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

30 јануари 2024 Скопје - Седница на собраниската Комисија за европски праша...

Унгарската опозиција бара вонредна седница на парламентот заради ратификација членството на Шведска во НАТО

Унгарската опозиција бара вонредна седница на парламентот заради ратификација членството на Шведска во НАТО

Будимпешта, 29 јануари 2024 (МИА) - Унгарските опозициски партии денеска поднесоа предлог со кој бараат вонредна седн...

Нетанјаху: Има и неприфатливи услови за ослободување на заложниците

Нетанјаху: Има и неприфатливи услови за ослободување на заложниците

Тел Авив, 29 јануари 2024 (МИА) - Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху издаде соопште...

Ван Дајк: Не знам дали и догодина ќе играм за Ливерпул

Ван Дајк: Не знам дали и догодина ќе играм за Ливерпул

Ливерпул, 29 јануари 2024 (МИА) – Капитенот на премиерлигашот Ливерпул, Вирџил ван Дајк, изјави оти...

Разрешена директорката на Клиниката за инфективни болести Милена Стевановиќ, на нејзино место назначен Фадил Цана

Разрешена директорката на Клиниката за инфективни болести Милена Стевановиќ, на нејзино место назначен Фадил Цана

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) - Нов директор на Клиниката за инфективни болести од попладнево е д-р...

Кирби: Преговорите за ослободување на заложниците од страна на Хамас биле конструктивни

Кирби: Преговорите за ослободување на заложниците од страна на Хамас биле конструктивни

Вашинготон,  29 јануари 2024 (МИА) - Преговорите за ослободување на заложниците држени од Хамас...

Тошковски: Ќе направиме сè  граѓаните да не останат заглавени без лични документи по 12 февруари

Тошковски: Ќе направиме сè граѓаните да не останат заглавени без лични документи по 12 февруари

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) - До овој момент се издадени милион и 200 илјади пасоши со новото име...

Рускиот дисидент Владимир Кара-Мурза е преместен на непозната локација, соопшти неговата сопруга

Рускиот дисидент Владимир Кара-Мурза е преместен на непозната локација, соопшти неговата сопруга

Москва, 29 јануари 2024 (МИА) - Сопругата на рускиот дисидент Владимир Кара-Мурза денеска изјави дек...

Тошковски: Доколку е приоритет и во интерес на граѓаните ќе присуствувам на седница на Владата

Тошковски: Доколку е приоритет и во интерес на граѓаните ќе присуствувам на седница на Владата

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) – Министерот за внатрешни работи во техни...

ЦУК: Петмина турски државјани кои се изгубиле на Водно безбедно се евакуирани кон Скопје 

ЦУК: Петмина турски државјани кои се изгубиле на Водно безбедно се евакуирани кон Скопје 

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи вечерва соопшти дека петмина турски...

Ковачевски: На 9 мај ќе ја формираме новата проевропска влада која ќе обезбеди членство во ЕУ до 2030

Ковачевски: На 9 мај ќе ја формираме новата проевропска влада која ќе обезбеди членство во ЕУ до 2030

Скопје, 29 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва на отворањето на пр...

Артета вознемирен поради лажните вести за трансфер во Барселона

Артета вознемирен поради лажните вести за трансфер во Барселона

Лондон, 29 јануари 2024 (МИА) – Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, Микел Артета, рече дене...

Вјоса Османи: Израел е подготвен да ги укине визите за граѓаните на Косово

Вјоса Османи: Израел е подготвен да ги укине визите за граѓаните на Косово

Приштина, 29 јануари 2024 (МИА) - Претседателката на Косово Вјоса Османи денеска соопшти дека на сре...

Image

Остани поврзан