• понеделник, 22 јули 2024
ЕВРО2024: По бод за Швајцарија и Шкотска

ЕВРО2024: По бод за Швајцарија и Шкотска

  Келн, 19 јуни 2024 (МИА) – Во натпреварот од второто коло во Групата А на ЕВРО2024 фу...

Македонските ракометарки со победа стартуваа на јуниорското СП во Скопје

Македонските ракометарки со победа стартуваа на јуниорското СП во Скопје

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска ракометна репрезентација со триумф вечерва над САД...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 јуни 2024 Виена - Конференција за клима, Австриски свет...

Канада ја стави Иранската револуционерна гарда на својата листа на терористички организации

Канада ја стави Иранската револуционерна гарда на својата листа на терористички организации

Отава, 19 јуни 2024 (МИА) - Канада вечерва објави дека ја ставила Иранската револуционерна гарда на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

20 јуни Скопје - 11. Пленарна сесија на Парламентарното собрание на Про...

Промоција на двајца млади автори и книжарница на тркала во Крива Паланка 

Промоција на двајца млади автори и книжарница на тркала во Крива Паланка 

Крива Паланка, 19 јуни 2024 (МИА) - Книжарницата на тркала „Зборче“ на издавачката куќа „Антолог“ де...

Бардел: Ќе бидам премиер на Франција само ако мојата партија освои апсолутно мнозинство во Парламентот

Бардел: Ќе бидам премиер на Франција само ако мојата партија освои апсолутно мнозинство во Парламентот

Париз, 19 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на крајнодесничарската француска партија „Национален собир“, Жор...

Путин пристигна во посета на Виетнам

Путин пристигна во посета на Виетнам

Ханој, 19 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во државна посета на Виетна...

Блинкен разговараше со филипинскиот министер за надворешни работи Манало за активностите на Кина во Јужното Кинеско Море

Блинкен разговараше со филипинскиот министер за надворешни работи Манало за активностите на Кина во Јужното Кинеско Море

Вашингтон, 19 јуни 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска телефонски раз...

Хагари: Хамас не може да се уништи

Хагари: Хамас не може да се уништи

Тел Авив, 19 јуни 2024 (МИА) - Портпаролот на израелската армија (ИДФ) Даниел Хагари денеска оцени д...

Повеќе од 900 луѓе починаа на аџилак, во Мека температурата достигна  51,8 степени

Повеќе од 900 луѓе починаа на аџилак, во Мека температурата достигна 51,8 степени

Мека, 19 јуни 2024 (МИА) - Бројот на починати за време на аџилакот во Саудиска Арабија надмина 900,...

Амбасадорот на САД во ОН ги поздрави Американците по повод Денот на укинувањето на ропството

Амбасадорот на САД во ОН ги поздрави Американците по повод Денот на укинувањето на ропството

Вашингтон, 19 јуни 2024 (МИА) - Амбасадорката на САД во ОН, Линда Томас-Гринфилд, испрати честитки д...

Николоски: Ако сакаме ефикасна држава, мора да се намалува јавниот сектор

Николоски: Ако сакаме ефикасна држава, мора да се намалува јавниот сектор

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) – Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ,...

Победникот на азиската ЛШ ќе инкасира рекордна добивка

Победникот на азиската ЛШ ќе инкасира рекордна добивка

Ријад, 19 јуни 2024 (МИА) – Победникот во фудбалската Лига на шампионите ќе заработи најмалку 12...

АА: Елфете Исмаили кандидат за заменик министер за одбрана, а Флакрон Беџети за заменик министер за земјоделство

АА: Елфете Исмаили кандидат за заменик министер за одбрана, а Флакрон Беџети за заменик министер за земјоделство

Скопје, 19 јуни 2024 Раководството на Алијансата за Албанците, денеска, 19.06.2024 година, о...

Image

Остани поврзан