• четврток, 18 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 април 2024  Скопје...

Управен суд: Неоснована е тужбата на АСЈО за одлуката на ДКСК

Управен суд: Неоснована е тужбата на АСЈО за одлуката на ДКСК

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Управниот суд ја отфрли како неоснована тужбата на Академијата за суди...

Мицкоски: Нападите од Ахмети се израз на нервоза и паника бидејќи знае дека ќе загуби

Мицкоски: Нападите од Ахмети се израз на нервоза и паника бидејќи знае дека ќе загуби

Штип, 22 април 2024 (МИА) - Не е никаква храброст државата да му ја поклониш на Али Ахмети како што...

Интер по 20 пат шампион на Италија

Интер по 20 пат шампион на Италија

  Милано, 22 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на Интер успеаја да забележат вечерва побед...

Силјановска-Давкова од Штип: Од вас зависи што ќе се случи на 24 април, очекувам политички земјотрес, а на 8 мај вулкан

Силјановска-Давкова од Штип: Од вас зависи што ќе се случи на 24 април, очекувам политички земјотрес, а на 8 мај вулкан

Штип, 22 април 2024 (МИА) - Ви ветувам дека на 24 април и на 8 мај повторно ќе славиме на сите плошт...

Ристовски: Да спречиме да исчезне државотворноста на македонскиот народ

Ристовски: Да спречиме да исчезне државотворноста на македонскиот народ

22 април 2024  Претседателот...

Таравари: За нас пријателството со САД е свето, ќе работиме со нив за интегрирана Македонија во ЕУ и далеку од руското влијание

Таравари: За нас пријателството со САД е свето, ќе работиме со нив за интегрирана Македонија во ЕУ и далеку од руското влијание

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на коалицијата Вреди Арбен Таравари вечерва...

Kовачевски: Само СДСМ  може да го предводи обединувањето на граѓаните и на државата за заедничката идеја за европска иднина

Kовачевски: Само СДСМ може да го предводи обединувањето на граѓаните и на државата за заедничката идеја за европска иднина

Велес, 22 април 2024 (МИА) - Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва од митингот во Велес порача...

Одржани четири државни првенства во пингпонг

Одржани четири државни првенства во пингпонг

  Скопје, 22 април 2024 (МИА) – Пингпонгарскиот клуб Зегин Берово изминатиот викенд беш...

Извештај на Стејт департментот за човекови права во Северна Македонија: Сериозна владина корупција и насилство врз новинари

Извештај на Стејт департментот за човекови права во Северна Македонија: Сериозна владина корупција и насилство врз новинари

Вашингтон, 22 април 2024 (МИА) - Сериозна владина корупција и сериозни ограничувања на слободата на...

Претставници на партијата Аваја на средба со жители од Виница

Претставници на партијата Аваја на средба со жители од Виница

22 април 2024  Политичката партија Аваја, вечерва, одржа средба со жителите на Виница.

Костадиновска-Стојчевска: Нашиот претседател Стево е вистински заштитник и промотор на македонскиот културен идентитет

Костадиновска-Стојчевска: Нашиот претседател Стево е вистински заштитник и промотор на македонскиот културен идентитет

22 април 2024  Коносителката на кандидатската листа на СДСМ во петтата изборна еди...

Нов земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Нов земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тајван, нема информации за штети

Тајпеј, 22 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го...

Ахмети до Мицкоски: Не требаше да ја започне оваа битка, тој не знае како се води држава, да не ги повторуваме грешките од минатото

Ахмети до Мицкоски: Не требаше да ја започне оваа битка, тој не знае како се води држава, да не ги повторуваме грешките од минатото

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва во дебатниот магазин „Click Pl...

Сајкоски: Македонско национално единство за да донесеме голема победа и водиме влада која ќе го испорача она што ќе го вети во изборната програма

Сајкоски: Македонско национално единство за да донесеме голема победа и водиме влада која ќе го испорача она што ќе го вети во изборната програма

22 април 2024 „Сакаме македонско национално единство на граѓаните на Македонија за да  ...

Image

Остани поврзан