• петок, 24 мај 2024
МИА Најави МКД (КРГ)

МИА Најави МКД (КРГ)

16 април 2024 Скопје – Средба на Пратеничката група на Собранието на Републ...

Силјановска Давкова: Нам ни недостасува уставен патриотизам

Силјановска Давкова: Нам ни недостасува уставен патриотизам

Прилеп, 15 април 2024 (МИА) - Идентитетот не се врзува за историјата или за културата, туку се врзув...

Османи од Дебар: За пет години Северна Македонија ќе биде членка на ЕУ, без догoвор за ветинг нема влада

Османи од Дебар: За пет години Северна Македонија ќе биде членка на ЕУ, без догoвор за ветинг нема влада

Дебар, 15 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на Демократската унија за интеграција (ДУИ),...

Таравари: Бујар Османи доцна се премисли за Отворен Балкан

Таравари: Бујар Османи доцна се премисли за Отворен Балкан

Тетово, 15 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари ја пре...

Пентагон: Американските воени средства остануваат на Блискиот Исток додека Израел дебатира за одговор на иранскиот напад

Пентагон: Американските воени средства остануваат на Блискиот Исток додека Израел дебатира за одговор на иранскиот напад

Вашингтон, 15 април 2024 (МИА) – Дополнителните американски воени средства кои беа преместени на Бли...

Советник на ИРГЦ: Иран нема да покаже воздржаност доколку „непријателската агресија“ ги премине црвените линии

Советник на ИРГЦ: Иран нема да покаже воздржаност доколку „непријателската агресија“ ги премине црвените линии

Техеран, 15 април 2024 (МИА) – Иран нема да покаже воздржаност кога ќе се преминат неговите црвени л...

Пендаровски: Со масовна мобилизација на 24 април и на 8 мај не очекуваме ништо помалку од две победи

Пендаровски: Со масовна мобилизација на 24 април и на 8 мај не очекуваме ништо помалку од две победи

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општи...

Телефонски разговор на Ердоган со емирот на Катар

Телефонски разговор на Ердоган со емирот на Катар

Анкара, 15 април 2024 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, телефонски разговараше со еми...

Пендаровски ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за тајни средби за амнестија на политичари

Пендаровски ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за тајни средби за амнестија на политичари

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – Доколку господинот Христијан Мицкоски, тврди дека имало тајни средби,...

МИА Најави свет

МИА Најави свет

16 Април 2024 Стразбур – Членовите на Парламентарното собрание на Советот н...

Дел од општина Карпош утре без вода

Дел од општина Карпош утре без вода

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Поради изведување на водоводен приклучок со пречник од 150 милиметри н...

Ковачевски: Го осудувам секој говор на омраза, за навредите од претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ниту чека, ниту барам извинување

Ковачевски: Го осудувам секој говор на омраза, за навредите од претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ниту чека, ниту барам извинување

Скопје, 15 април 2024 Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Ковачевски: Манифестот на СДММ е креација на младите кои сакааат да ја креираат иднината во европска држава

Ковачевски: Манифестот на СДММ е креација на младите кои сакааат да ја креираат иднината во европска држава

Скопје, 15 април 2024 Ние денес се бориме за младите да имаат подобро утре, подобри услови з...

Кирби не кажа дали Бајден побарал од Нетанјаху да се воздржи по нападот на Иран

Кирби не кажа дали Бајден побарал од Нетанјаху да се воздржи по нападот на Иран

Вашингтон, 15 април 2024 (МИА) – Координаторот на американскиот Совет за национална безбедност за ст...

Педри сака да остане во Барселона

Педри сака да остане во Барселона

  Мадрид, 15 април 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски репрезентативец Педри потврди денес...

Image

Остани поврзан