• петок, 24 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

8 април 2024 Скопје – Техничкиот премиер Талат Џафери, претставници на дома...

Силјановска-Давкова: Јас ќе бидам една од оние која ќе ги менува работите во државата

Силјановска-Давкова: Јас ќе бидам една од оние која ќе ги менува работите во државата

Кочани, 7 април 2024 (МИА) - Знам дека Уставот е зрел за промени и мислам дека е крајно време една о...

Димитриевски од Охрид: Македонија мора да продолжи да се развива како држава

Димитриевски од Охрид: Македонија мора да продолжи да се развива како држава

Охрид, 7 април 2024 (МИА) - Македонија мора да продолжи да се развива како држава. За да станеме чле...

Ковачевски: Силно го осудувам апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Ковачевски: Силно го осудувам апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ и поранешен премиер Димитар Ковачевски, го осуди...

Се огласи новинарот Фуркан Салиу преку фејсбук профилот на неговиот портал „PortaliX“

Се огласи новинарот Фуркан Салиу преку фејсбук профилот на неговиот портал „PortaliX“

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Новинарот Фуркан Салиу се огласи преку Фејсбук профилот на неговиот инт...

Ванковска: Противкандидатите бегаат од соочувања, сите се за Бугарите во Устав, само јас сум против

Ванковска: Противкандидатите бегаат од соочувања, сите се за Бугарите во Устав, само јас сум против

Тетово, 7 април 2024 (МИА) - Во Тетово, партијата Левица одржа народен собир на која беше претставен...

Пендаровски: Македонските национални интереси се бранат само со пријатели, а не со политика што води кон изолација

Пендаровски: Македонските национални интереси се бранат само со пријатели, а не со политика што води кон изолација

Охрид, 7 април 2024 (МИА) – Еден човек колку и да сака не може самостојно да ја турка државата напре...

Пендаровски за апсњето на новинарот Салиу: Се надевам дека тоа не е знак на враќање на режимот на Груевски

Пендаровски за апсњето на новинарот Салиу: Се надевам дека тоа не е знак на враќање на режимот на Груевски

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Успеав да видам само кратка видео снимка од апсењето на новинарот Салиу...

Реакции за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Реакции за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Дел од политичките партии, владини функционери, како и претседателски к...

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Вардар минимално со 1:0 славеше над шампионот Струга в...

Министерот Тошковски заедно со СВР Скопје во превентивна активност за заштита на шумите од пожари

Министерот Тошковски заедно со СВР Скопје во превентивна активност за заштита на шумите од пожари

Скопје, 7 април 2024  Денеска (07.04.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошко...

ВМРО-ДПМНЕ бара да се расветли случајот со приведувањето на Салиу, да му се почитуваат сите права и слободи како новинар

ВМРО-ДПМНЕ бара да се расветли случајот со приведувањето на Салиу, да му се почитуваат сите права и слободи како новинар

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ бара целосно да се расветли случајот со приведувањето на нов...

Ракометарките убедливо ја совладаа Литванија

Ракометарките убедливо ја совладаа Литванија

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Македонските ракометарки убедливо ја совладаа Литванија со 34:24 (18:12...

Тошковски: Апсењето на лицето Ф.С. е последица на напад на полициски службеници, ја разбирам загриженоста на ЗНМ

Тошковски: Апсењето на лицето Ф.С. е последица на напад на полициски службеници, ја разбирам загриженоста на ЗНМ

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Во однос на приведувањето на лицето Ф.С. од Скопје ја информирам јавнос...

Папата утре ќе ги прими семејствата на заложниците кои ги држи Хамас

Папата утре ќе ги прими семејствата на заложниците кои ги држи Хамас

Ватикан, 7 април 2024 (МИА) - Папата Франциск утре во Ватикан ќе се сретне со семејствата на заложни...

Image

Остани поврзан